Společnost Amazon plánuje zaměstnat na své pobočce v Kojetíně až dva tisíce zaměstnanců


0 0 votes
Hodnocení článku

Americký internetový prodejce Amazon zprovoznil v Kojetíně, v polovině června, své nové distribuční centrum. Na jeho chod se v úterý 19. září přijel podívat také hejtman kraje Josef Suchánek  společně s náměstky Janem Šafaříkem a Michalem Záchou. Prohlédnout si jeho provoz přijel i ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela. Moderní hala vyrostla v areálu bývalého cukrovaru. Jedná se o druhé logistické centrum Amazonu v republice, toto je však vybaveno nejmodernější robotickou technologií. Logistické centrum si vyžádalo investici více než pět miliard korun. Projekt financovala skupina Accolade a halu postavila společnost Panattoni. Celková rozloha skladiště přesahuje 187 tisíc metrů čtverečních. Hala je unikátní rovněž ze stavebního hlediska. Je to v Česku totiž první logistické centrum, které má několik pater.

„Olomoucký kraj je rád za každého zaměstnavatele, který v regionu začne působit. O to větší význam má otevření Amazonu v Kojetíně, protože se firma stává v kraji strategickým zaměstnavatelem. Plánuje totiž zaměstnat až dva tisíce pracovníků. To se pojí i s dalšími věcmi. Kvůli zvýšení koncentrace osob a intenzity dopravy v této oblasti jsme se například rozhodli zprovoznit v Kojetíně novou výjezdovou zdravotnickou základnu. Společnost Amazon nám na výjezdovou základnu přispěla částkou 250 tisíc korun, za což jsme moc rádi,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

„Olomoucký kraj se, mimo jiné, zavázal k podpoře Smart technologií. Právě tyto technologie jsou ve velké míře uplatňovány v tomto logistickém centru a já věřím, že se tato řešení stanou inspirací i pro další podnikatelské subjekty v Olomouckém kraji. Na Amazonu oceňuji propojení byznysu s moderními přístupy k ochraně životního prostředí,“ dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj.

V krajském kole soutěže Stavba roku 2022 obdržel Průmyslový park Kojetín, ve kterém se centrum nachází, čestné uznání. Americký Amazon je největším internetovým obchodem na světě, spolu s firmami Google, Apple a Microsoft patří k takzvané velké čtyřce technologických firem světa.

 

 

Zdroj a foto:

Olomoucký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16490 s | počet dotazů: 215 | paměť: 20443 KB. | 18.07.2024 - 22:07:43