Rokycanský Eurohub zajistí přepravu zboží k západním sousedům do 24 hodin


0 0 votes
Hodnocení článku

Nově otevřený Eurohub společnosti Raben Logistics Czech přepisuje pravidla na evropském logistickém trhu. Významně zrychluje spojení mezi zeměmi východní a střední Evropy a Německem. Obchodníci se nyní mohou spolehnout, že se jejich zboží dostane na německý trh do 24 hodin od předání přepravci. Moderní překladiště vyrostlo v Rokycanech nedaleko Plzně v bezprostřední blízkosti dálnice D5. Zásilky do a z Německa tvoří dvě třetiny objemů všech mezinárodních zásilek skupiny Raben Group a tento trh je pro ni klíčový. „Pro Českou republiku je navíc Německo největším obchodním partnerem, proto je logickým krokem posílení naší pozice na trhu právě tímto směrem. Eurohub má díky své flexibilitě velký potenciál růstu do budoucna, a to nejen pro Českou republiku a Slovensko, ale také další země skupiny Raben Group zapojené do tohoto řešení – Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a též Řecko,“ doplňuje Marián Budzel, obchodní ředitel Raben pro Českou republiku a Slovensko.

Eurohub spustí provoz na začátku března. Rozkládá se na ploše 6 000 metrů čtverečních a disponuje 56 rampami pro snadnou překládku zboží, a to i včetně nebezpečného nákladu. Součástí logistického areálu je i rozlehlé parkoviště pro nákladní vozidla, moderní kanceláře a zázemí pro zaměstnance. Umístění v bezprostřední blízkosti dálnice D5 zaručuje rychlé napojení na Německo i další evropské páteřní komunikace. Nový Eurohub bude pro přepravu využívat BDF kontejnery, které jak již bylo zmíněno, zrychlí a zefektivní překládku zásilek. BDF kontejner má vyšší kapacitu než běžný návěs a je dvoupatrový, takže je celé řešení navíc ekologičtější.

Eurohub využívá pokročilý systém řízení přepravy jednotný pro celou skupinu Raben Group, který navíc pomáhá zvyšovat užitkovost jízd a eliminovat prázdná místa. Díky efektivnímu využití přepravní sítě a také flotile tvořené moderními vozy významně klesá uhlíková stopa zásilek, což je hledisko, které v dnešní době nelze opomenout.

Do roku 2025 by měl Eurohub zajišťovat stálé přímé spojení mezi každou pobočkou společnosti Raben v Německu a všemi významnými logistickými centry v zemích střední Evropy a dalších státech připojených do sítě skupiny

 

Zdroj a foto:

Raben Logistics Czech


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11747 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20506 KB. | 26.05.2024 - 22:31:28