Blíží se konec povinnosti mít zimní pneu, na teplé počasí doporučujeme letní pneumatiky


Zimní pneu v servisu
3 2 votes
Hodnocení článku

S nástupem teplejšího počasí a letního období je vhodné vyměnit zimní pneumatiky za letní. I když může být na první pohled pokušivé nechat své zimní pneumatiky na autě po celý rok, je důležité si uvědomit, že používání zimních pneumatik v létě může mít nebezpečné důsledky.

Letní pneumatiky mají oproti celoročním a zimním pneumatikám několik výhod. Za prvé, mají tvrdší směs gumy, která je navržena tak, aby lépe odolávala vyšším teplotám. Vysoké teploty způsobují, že guma zimních pneumatik se může deformovat, což snižuje adhezi a zhoršuje stabilitu vozidla. Naopak letní pneumatiky zůstávají pevné a pružné, což umožňuje lepší ovladatelnost a brzdnou dráhu.

Za druhé, letní pneumatiky mají speciální dezén, který umožňuje lepší odvod vody ze silnice při deštivém počasí. Tento dezén umožňuje také lepší trakci na suché silnici, což zvyšuje bezpečnost při rychlé jízdě a při prudkých změnách směru.

Na druhou stranu jsou celoroční pneumatiky navrženy tak, aby se vypořádávaly se širokou škálou počasí, ale kvůli tomu musí často kompromisovat s kvalitou výkonu v každé kategorii. Výsledkem je často nižší bezpečnost na silnici, zejména při vyšších rychlostech.

Pokud jde o zimní pneumatiky, ty jsou speciálně navrženy pro extrémně chladné počasí, sníh a ledové podmínky. Mají měkčí gumovou směs a speciální dezén, který poskytuje lepší trakci na sněhu a ledu. Nicméně, v letních měsících může mít měkká guma negativní dopad na výkon vozidla, zvýšenou spotřebu paliva a zkrácenou životnost pneumatik.

Závěrem, v letním období je nejbezpečnější a nejúčinnější používat speciální letní pneumatiky. Ty mají přesně navrženou směs gumy a dezén, který poskytuje lepší ovladatelnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,24450 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20530 KB. | 24.05.2024 - 18:30:18