Přívoz HolKa opět propojí Holešovickou tržnici a Rohanský ostrov


0 0 votes
Hodnocení článku

V sobotu 25. března 2023 znovu vypluje přívoz spojující Holešovickou tržnici a Rohanský ostrov. Linka P7 bude v provozu až do otevření Štvanické lávky v polovině roku. Přívoz linky P7, zvaný HolKa, vypluje stejně jako ostatní pražské přívozy v sobotu 25. března 2023. Cestující se budou moci přeplavit z holešovického na karlínský břeh (a zpět) až do otevření Štvanické lávky v polovině letošního roku. K úpravě harmonogramu otevření Štvanické lávky dochází kvůli komplikovanému podloží i chladnému počasí, které znemožnilo sestavování jednotlivých částí konstrukce z ultra-vysokopevnostního betonu.

„K většině toho zdržení došlo kvůli problémům se založením pilířů v plavebním kanále, byla komplikovaná geologie. Nějaká část zdržení jde na vrub toho, že byly problematické klimatické podmínky,“ uvedl pro Český rozhlas Zdeněk Hřib, náměstek primátora pro oblast dopravy.

Více informací o přívozy ZDE.

Pravobřežní přístaviště Rohanský ostrov je umístěno pod schodištěm říční navigace, které se nachází v přímé linii prodloužení Thámovy ulice. Nedaleko vede cyklotrasa A2 (na západ do centra města / na východ směr Libeň) a pobřežní partie nedaleko oživuje osvěžovna „Přístav 18600“. Stanice metra Křižíkova i stejnojmenná zastávka tramvaje je vzdálena 400 metrů.

 

Zdroj:

Praha 7

Ilustrační foto z 11/2022:

L.Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34025 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20467 KB. | 26.05.2024 - 22:39:21