S jízdenkou JIKORD lze cestovat levněji nejen po Jihočeském kraji


0 0 votes
Hodnocení článku

Úspora nejen času a financí, ale i slevy do vybraných turistických atrakcí na území Jihočeského kraje. Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus nabízí komplexní dopravu po regionu. Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus nabízí možnost uplatnění při využití autobusové, vlakové nebo městské hromadné dopravy v libovolné kombinaci. Koupit ji můžete přímo u smluvních dopravců na jejich předprodejních místech, u řidiče autobusů nebo na nádražních pokladnách. Mimo letní prázdniny platí jízdenka pro dva dospělé a až tři děti pouze o víkendech a státních svátcích, v ostatní dny může na ni cestovat pouze jeden dospělý a jedno dítě.

„O letních prázdninách mohou dva dospělí a až tři děti uplatnit slevu na jízdném při využití jihočeské jízdenky, která platí po dobu jakéhokoliv dne v týdnu. Určitě je to výhoda, která šetří nejen vaši peněženku, ale dává tím možnost navštívit více zajímavých míst. A při prokázání se jízdenkou navíc můžete získat slevu na mnoho takových turistických atrakcí v jižních Čechách,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), Petr Soukup.

Dobrou zprávu pro příznivce cykloturistiky je, že Jihočeskou krajskou jízdenku JIKORD plus s dokoupením jízdního dokladu na kolo lze použít na celou škálu cyklovýletů z nabídky speciálních jihočeských letních linek. Ty propojují atraktivní turistické lokality kraje jako jsou například Šumava, Lipensko, Novohradské hory, Česká Kanada či Orlík, přičemž v oblasti Šumavy jsou napojeny na další cyklolinky Plzeňského kraje, ve kterých je po dokoupení jízdního dokladu na kolo opět možno využít jihočeskou jízdenku.

K dispozici je i webová aplikace s vyhledáním všech spojů, která v mapě ukazuje, kde se jednotlivé autobusové spoje a vlaky aktuálně nacházejí, zda mají zpoždění nebo jak na sebe navazují.

„V letošním roce díky usilovné spolupráci došlo k výraznému rozšíření platnosti jízdenky, a to zejména v Plzeňském kraji, kde v oblasti Šumavy se dá dostat až k Nýrsku, ve Středočeském kraji do Benešova a Vlašimi. V drtivé většině je však využívána v Jihočeském kraji, ve kterém máme opravdu nepřeberné množství možností,“ doplňuje jednatel Jihočeského koordinátora dopravy (JIKORD) Jiří Kafka.

Podrobné informace o jihočeské jízdence lze dohledat na webu bit.ly/jihoceska-krajska-jizdenka.

 

 

Zdroj a foto:

Jihočeský kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25960 s | počet dotazů: 219 | paměť: 20389 KB. | 18.07.2024 - 23:10:33