5 tipů, k čemu se hodí magnetická popisovací tabule


Tabule
0 0 votes
Hodnocení článku

Magnetická popisovací tabule – na co se hodí? 1) K přicvaknutí poznámek, návodů grafů, postupů. 2) Na vystavení sbírky pohlednic, sběratelských karet. 3) Pro vymýšlení nových postupů – dá se na ni psát, lepit post-it papírky, přicvaknout magnety. 4) K vystavení fotografií z cest, dovolené. 5) Na výuku dětí. A teď podrobněji.

Co je magnetická popisovací tabule

Jak vyplývá už z názvu, jedná se o tabuli, na které drží magnety. A dá se na ni psát. Magnetická tabule bývá vyrobená z lakovaného plechu, je většinou bílá.

Jednodušší na umístění je samolepicí magnetická popisovací tabule. Ta je vyrobená z kovové fólie a na zadní straně má samolepicí vrstvu. Dá se přilepit na stěnu nebo také třeba na dveře, a to bez vrtání.

K dispozici je rovněž samolepicí magnetická popisovací tabule s pěnovým lepidlem. Tu lze nalepit i na nerovnou stěnu. Pěnové lepidlo menší nerovnosti vyrovná.

Pro pořádek upřesníme, že magnetická tabule magnetickou vlastně není. Nejedná se o magnet ale o materiál, na němž magnety dobře drží. Říká se jí však běžně „magnetická tabule” nebo „magnetická nástěnka“.

Čím psát na magnetické popisovací tabule?

Magnetické popisovací tabule a nástěnky se dají popisovat fixy na bílé tabule – white boardy. Můžete je pak dobře setřít. Pro jejich uložení je vhodný magnetický držák na fixy a popisovače, který se dá k magnetické tabuli přicvaknout. Seženete jej v různých barvách.

Tabule

Speciální černá magnetická popisovací tabule

Poměrně nově je na trhu samolepicí černá magnetická popisovací tabule. Je také vyrobená z pokovené fólie a obsahuje samolepicí vrstvu pro snadné nalepení na stěnu. Přední strana je však matná a černá. Nedá se popisovat barevnými fixy, ale můžete na ni malovat školními i barevnými křídami.

5 tipů využití magnetické popisovací tabule

A teď už zmíněných 5 nápadů pro využití magnetické nástěnky:

1) K přicvaknutí poznámek, návodů grafů, postupů

Magnetická popisovací tabule je dobrou pomůckou v učebně, studovně, kanceláři. Pomocí magnetů k ní přicvaknete prezentace, návody, grafy, dokumenty. Pro jejich umístění můžete použít kancelářské magnety.

2) Na vystavení sbírky pohlednic, sběratelských karet

Sbíráte kartičky, karty, etikety, pohlednice? Dají se umístit na magnetickou popisovací tabuli a přicvaknout pomocí decentních tyčových magnetů, které seženete třeba na e-shopu Unimagnet.cz. Díky popisovacímu povrchu je možné ke každému kousku připsat označení nebo jinou poznámku.

3) Pro vymýšlení nových postupů

Velké využití ma magnetická popisovací tabule při vymýšlení nových postupů, tvorbě strategií, myšlenkových map. Možnost kombinace malování, psaní, přicvaknutí poznámek nebo přilepení post-it papírů je ideální.

Tip: Víte, že na magnetické tabuli drží také barevné magnetické fólie? Nastříhejte si z nich potřebné symboly, šipky a tvary.

 

4) K vystavení fotografií z cest, dovolené

Magnetická nástěnka se hodí i domů, třeba do obýváku nebo dětského pokoje. Poslouží na přicvaknutí fotografií z cest, map pro cestovatele, suvenýrů z dovolené, jízdenek, vstupenek a jiných vzpomínek.

5) Na výuku dětí doma i ve škole

Dalším místem, kde magnetické popisovací tabule využijete, jsou prostory dětských kroužků, kluboven, školních tříd i dětské pokoje. Během chvilky na ni učitelé, lektoři, vedoucí kroužků napíší potřebné informace a obohatí je přicvaknutými obrázky. Dětem se pak budou informace lépe pamatovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,74886 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20406 KB. | 12.04.2024 - 02:35:39