Změny v MHD ve Zlíně od 1.2.2023


Foto IDZK
0 0 votes
Hodnocení článku

Veřejná doprava je nedílnou součástí městského života. Je to způsob dopravy, který má spoustu výhod. Mnoho vlád proto podniká kroky ke zlepšení účinnosti, bezpečnosti a pohodlí veřejné dopravy. Ve Zlíně projde od 1. února 2023 MHD několika zásadními vylepšeními.

Především dojde ke změnám pro cestující. Pro dojíždějící cestující bude například zavedena nová autobusová linka. Vlakové nádraží se navíc stane uživatelsky přívětivější. Dále budou nabídnuty rozšířené možnosti předplatného.

Pro začátek bude zavedena nová autobusová trasa pro dojíždějící cestující. Mezi zlínským hlavním nádražím a obchodní čtvrtí města pojede nová linka přes zastávku městského autobusu na Smetanově náměstí. Autobusy budou ve špičce jezdit každých 10 minut a v ostatní časy každých 15 minut. Tato trasa je nezbytná pro usnadnění přepravy jak pro firmy, tak pro zaměstnance v hlavní obchodní oblasti Zlína.

Zadruhé se vlakové nádraží stane uživatelsky přívětivější. Stanice má v současné době komplikované uspořádání a špatné značení, které způsobuje problémy uživatelům i zaměstnancům. V důsledku toho vylepšení stanice zahrnují lepší značení a jednodušší půdorys. Uvnitř nádraží navíc přibydou lavičky pro čekající cestující a vozíčkáře. V čekárně bude také více míst, stolů a automatů na občerstvení a nápoje. Tyto změny by měly každému zpříjemnit zážitek z vlakového nádraží.

Navíc budou rozšířeny možnosti předplatného pro měsíční železniční jízdenky, aby zahrnovaly více destinací. V současné době je měsíční předplatné z důvodu nízké poptávky nabízeno pouze dvěma sousedním městům – Hranicím a Náměšti na Hané. Několik místních zaměstnavatelů si však tuto službu vyžádalo, aby jejich zaměstnanci mohli cestovat do Zlína bez placení plné ceny při každém přestupu vlakem na cestu do města a z města. Jakmile bude tato funkce implementována, místní zaměstnavatelé mohou naplánovat pracovní dobu podle pohodlných možností dopravy a také vytvořit pobídky, aby jejich zaměstnanci používali veřejnou dopravu před soukromými automobily, kde je to vhodné.

Celkově by tato vylepšení měla zvýšit využívání veřejné dopravy ve Zlíně aniž by to negativně ovlivnilo něčí každodenní život. Cestující dojíždějící do práce se budou moci snadněji pohybovat po městě, zatímco zaměstnanci místních podniků se budou moci každý den snáze dostat do práce včas a vyhnout se dopravním zácpám na silnicích. Zlín tímto zlepšením veřejné dopravy ukazuje, jak mohou vlády podniknout kroky k zajištění udržitelné budoucnosti pro všechny ve své komunitě.


Zdroj: Busportal.cz

Foto:  Foto IDZK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30503 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20476 KB. | 27.05.2024 - 10:06:38