Přechod na nového provozovatele MHD ve městě Cheb


0 0 votes
Hodnocení článku

Cheb se v loňském roce stal prvním městem v Karlovarském kraji, které přešlo na novou městskou hromadnou dopravu.  Předchozí společnost měla finanční problémy a ukázala se jako nespolehlivá. Rovněž se nepodařilo implementovat nezbytná vylepšení svých služeb. Regionální rada proto rozhodla, že je čas na změnu a vybrala novou společnost, která bude řídit systém městské hromadné dopravy.

Zpočátku se mnoho občanů obávalo tohoto rozhodnutí kvůli pověsti předchozí společnosti. Zdá se však, že občané jsou nyní s novým poskytovatelem služeb spokojeni. Předchozí provozovatel měl několik měsíců finanční potíže, kvůli kterým byl nespolehlivý. To vedlo mnoho zákazníků k přechodu na službu konkurence. V důsledku toho utrpěla jejich věrná zákaznická základna a způsobila pád jejich společnosti. Ve srovnání s tím má nový poskytovatel lepší pověst a zdá se spolehlivější než jeho předchůdce. Mají také obchodní postupy šetrnější k životnímu prostředí než dříve.

Nový operátor zavedl několik změn ke zlepšení kvality služeb – včetně lepších bezpečnostních opatření a čistších vozidel. Dále představili aplikaci, která uživatelům umožňuje plánovat cesty a získávat informace o plánovaných příjezdech autobusů. To umožňuje uživatelům vyhnout se vyčnívání za špatného počasí bez přístupu k plánu nebo monitoru stanice. Pomáhá jim také sledovat autobusy, když k nim navigují svou trasu. Kromě toho spotřebovávají méně paliva než dříve, protože přepracovali své trasy tak, aby autobusy pokrývaly méně území s méně zastávkami a více cestujícími na zastávku. To šetří peníze jak společnosti, tak jejím zákazníkům, protože jízdenky jsou levnější, aniž by došlo ke zvýšení cen z nákladů na pohonné hmoty.

Celkově byl tento přechod od jednoho poskytovatele veřejné dopravy k druhému pro chebské občany a návštěvníky pozitivním krokem. Nová společnost má lepší výsledky než její předchůdce a jako organizace provedla několik vylepšení. Patří mezi ně čistší autobusy s lepšími bezpečnostními opatřeními a vylepšená aplikace, která zákazníkům ještě více usnadňuje používání jejich služeb.


Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

Foto: Toma646, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97062 s | počet dotazů: 194 | paměť: 32699 KB. | 24.02.2024 - 21:21:57