VRTmobil nabízí informace o vysokorychlostní trati Moravská brána I


VrtMob
0 0 votes
Hodnocení článku

VRTmobil, co je nové mobilní informační centrum Správy železnic, zavítá na čtyři místa poblíž plánované vysokorychlostní tratě (VRT) Moravská brána I. Návštěvníci se budou moci setkat s odborníky, kteří se přímo podílejí na přípravě tohoto úseku. Bude také možné si prohlédnout hybridní model trati.

Správa železnic posiluje komunikaci ohledně vysokorychlostních tratí. Kromě stávajících setkání se samosprávami, spolky a veřejností přidáváme také výjezdy VRTmobilu: „Komunikace s veřejností je extrémně důležitá. Musíme se intenzivně diskutovat především s místními lidmi, kteří žijí v daném regionu. Tato dopravní stavba totiž ovlivní jejich životy a je naší povinností odpovědět na všechny otázky. To je jedna stránka komunikace. Druhou stránkou je, že musíme neustále udržovat kontakt s příslušnými úřady a postupně získávat potřebná povolení,“ říká Jakub Bazgier, ředitel Stavební správy vysokorychlostních tratí za Správu železnic.

Spolu s VRTmobilem dorazí na Moravu také odborníci zabývající se přípravou vysokorychlostních tratí, kteří budou zodpovídat všechny otázky týkající se tohoto největšího infrastrukturního projektu v Česku. Budou mít k dispozici podrobné mapy a další informační materiály. Samozřejmostí bude také hybridní model, který poskytne 3D zobrazení trasy VRT Moravská brána I mezi Prosenicemi a Hranicemi na Přerovsku. Zájemci se také budou moci přihlásit k odběru novinek z oblasti rychlé železnice prostřednictvím e-mailu.

VRT Moravská brána I je plánována jako dvoukolejná trať s rychlostí 320 km/h. Bude vybavena evropským zabezpečovačem ETCS a sloužit bude pouze pro osobní dopravu. Tato trať výrazně zvýší kapacitu železnice v regionu a umožní další rozvoj regionální a nákladní dopravy na stávajícím koridoru.

Jízdní řád VRTmobilu:

  • 15. května 13.30–15.30 – Jezernice, parkoviště u kulturního domu
  • 15. května 17.45–19.30 – Osek nad Bečvou, parkoviště před obecním úřadem
  • 16. května 14.00–16.30 – Lipník nad Bečvou, náměstí T. G. Masaryka
  • 17. května 11.00–15.00 – Hranice, Masarykovo náměstí

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27522 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20285 KB. | 13.07.2024 - 03:27:29