Nové informační centrum otevřeno pro vysokorychlostní trať Praha – Drážďany


Zeleznice
0 0 votes
Hodnocení článku

Německá dráha (DB) nedávno otevřela nové informační centrum v Heidenau u Drážďan, které se věnuje výstavbě vysokorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany. Toto centrum, umístěné v památkově chráněné budově bývalé smolárny, poskytuje návštěvníkům multimediální výstavu, která přibližuje vedení trati, stavbu Krušnohorského tunelu a geologické práce spojené s projektem. Podobné informace o projektu poskytuje také Správa železnic v centru na hlavním nádraží v Ústí nad Labem.

Nově otevřené infocentrum DB v Heidenau umožňuje veřejnosti získat podrobné informace o stavbě vysokorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany. Na ploše více než 200 metrů čtverečních se návštěvníci mohou seznámit s aktuálním stavem projektu. Výstava zahrnuje informace o česko-německé spolupráci a procesu plánování nejdelšího železničního tunelu v Německu a ve střední Evropě. Interaktivní mapa představuje obě varianty trasy na německém území a vysvětluje důvody jejich vzniku. Návštěvníci také získají přehled o geologii a historii Krušnohoří díky vystaveným vrtným jádrům. Model tunelovacího stroje přibližuje zajímavosti o stavbě tunelů a technologii jejich výstavby. Prohlídky s průvodcem jsou možné i pro větší skupiny, a to i mimo otevírací dobu po předchozí domluvě.

Zástupce koncernu DB pro Sasko, Martin Walden, vidí nové informační centrum jako místo pro setkávání lidí a dialog o významném stavebním projektu. Nová vysokorychlostní trať zkrátí jízdní dobu mezi Drážďany a Prahou na zhruba jednu hodinu a přinese nové možnosti pro cestující. Přeshraniční spolupráce na projektu VRT je také důležitá z pohledu Evropské unie, kterou na otevření infocentra zastupoval Mathieu Grosch, koordinátor Východního/východostředomořského koridoru. Infocentrum přispěje ke zkrácení jízdní doby.


  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace
  • Foto: Vytvořeno umělou inteligencí

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30418 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20527 KB. | 24.05.2024 - 02:14:48