Správa železnic úspěšně vyřešila výběr dodavatele trakční elektřiny pro rok 2024


Vedení
0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic úspěšně vyřešila výběr dodavatelů silové trakční elektřiny na rok 2024, která je nezbytná pro provoz elektrických vlaků na jejich železniční síti. Aukce, která proběhla na komoditní burze PXE, vybrala společnost Sev.en Industry Supply jako dodavatele, který zajistí trakční energii v objemu 1 314 685 MWh pro Správu železnic v příštím roce.

Vzhledem k loňským obtížím na trhu s energiemi, které ztížily výběr dodavatele pro současné období, je včasným vyřešením výběru aukce možné eliminovat rizika spojená s cenovými výkyvy. Parametry aukce byly konzultovány s dopravci ve specializované skupině pro elektrickou trakci na trhu s energiemi, kterou Správa železnic zřídila.

Nákup trakční elektřiny bude v roce 2024 probíhat postupně. Předpokládané roční množství je již zajištěno uzavřeným kontraktem, přičemž 70 % se bude obchodovat prostřednictvím ročního produktu a zbývajících 30 % bude oceněno na denním trhu OTE.

Společnost Sev.en Industry Supply se stává třetím dodavatelem silové trakční energie pro Správu železnic od roku 2019, což dokazuje fungování energetického trhu a nediskriminační podmínky stanovené Správou železnic pro aukce trakční elektřiny.


Zdroj:Správa železnic, státní organizace

Foto: Vytvořeno umělou inteligencí BingAI


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26410 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20483 KB. | 25.07.2024 - 15:01:05