Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn staví novou lanovku


Skiareál provádí výměnu sedačkové lanovky ve Svatém Petru, která bude jako první v areálu vyhřívaná s plastovou průhlednou bublinou proti nepříznivému počasí. Lanovka bude mít moderní řešení nástupního prostoru dolní stanice. Nájezd bude přímo na úrovni terénu a bude zde instalovaný nástupní pás pro snazší „nalodění“ na sedačku lanovky.

Moderní 6-sedačková lanovka Leitner s vyhřívanými sedačkami a s bublinami. Práce na nové lanovce začaly v srpnu demolicí původní horní stanice lanovky Na Pláních a také demolicí části budovy ve spodní stanici ve Svatém Petru, kde vzniká i technické zázemí. Práce pokračují i v září. S  betonáží základů pro podpěry pomáhala i helikoptéra, která vzduchem přenášela beton.

Nová lanovka je postavena na trase původní 4 sedačkové, která bude po repasi postavena na Mísečkách a měla by vést z dolního parkoviště Mísečky až na vrchol Medvědína.

Další investice půjdou v roce 2016 do stavby parkovacího domu a propojení skiareálů Svatý Petr a Medvědín! Stavba víceúčelového parkovacího domu na parkovišti P1 u Labské přehrady bude mít kapacitu kolem čtyř stovek vozů. Z jeho střechy by měly vést dvě lanovky, jedna na Hromovku a druhá směrem k Medvědínu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04769 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20252 KB. | 24.04.2024 - 17:18:33