V letošním programu cykloprohlídek jsou opět dvě novinky


Již dvanáctý ročník cykloprohlídek láká cyklisty k poznávání regionu Plzeňska. Každý druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci od května do září mohou šlápnout do pedálů s cykloprůvodkyní Radkou Žákovou a poznat nové cesty i zapomenutá či opomíjená místa regionu. Dva nové okruhy, které budou mít premiéru v červenci a srpnu, zavedou k plzeňským mostům a lávkám a představí některé zajímavé památné stromy Plzeňska. Ke stávajícím okruhům Plzní i jejím okolím, po kterých se cyklisté mohli svézt už dříve, přibudou letos ještě dva – „Plzeňské mosty a lávky“ a „Po památných stromech Plzeňska“. První představí cyklistům některé staré zajímavé mosty a také nové lávky, které jsou součástí systému tzv. Plzeňských greenways. Druhý okruh pak představí několik zajímavých památných stromů blízko Plzně včetně jejich zvláštností. Cyklisté se také doví, proč a které stromy jsou chráněny státem a co tato ochrana konkrétně  představuje. Doví se také o roli hraničních stromů nebo o dýchacích kořenech stromu, který běžně roste v močálech.

Mimoplzeňské okruhy jsou trochu delší než ty plzeňské, ale cyklista, který je zvyklý ujet 25-30 km, by je měl zvládnout. Díky zastávkám na výklad průvodce si totiž na mnohých místech odpočine. I tyto trasy jsou maximálně vedeny mimo komunikace, proto nejsou vhodné pro silniční kola. Nejvhodnější pro cykloprohlídku jsou kola horská nebo treková. Účastníkům doporučujeme vzít s sebou svačinku, dostatek tekutin, větrovku či pláštěnku a výbavu pro výměnu píchlé duše. Stejně jako loni, dostane každý účastník na konci prohlídky certifikát se svým jménem, datumem a počtem ujetých kilometrů.

V případě deště v době startu se prohlídka nekoná. Jízdenky lze koupit v Informačním centru vedle radnice v centru Plzně, start je letos opět od Infocentra. Tam je také sraz účastníků vždy čtvrt hodiny před startem – tedy ve čtvrtky v 16.15 a o sobotách v 8.45. Po více než deseti letech byla mírně navýšena cena. Přesto ale zůstává velice nízká a navíc je v ní zahrnuta i cyklomapa města Plzně a další užitečné materiály jako je letáček s povinnou výbavou kola atp. Dospělí tedy zaplatí 50 Kč, děti 20 Kč, rodina (max. 4 osoby) 100 Kč. Informace o cykloprohlídkách lze získat v Informačním centru vedle radnice nebo na regionálním informačním portále pro cyklisty www.plzenskonakole.cz

Budou letos probíhat každý druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci od května do září takto: každý druhý čtvrtek v měsíci se pojede jeden z kratších plzeňských okruhů, sraz vždy v 16.15 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice, každou druhou sobotu se pojede jeden z delších mimoplzeňských okruhů sraz vždy v 8.45 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice.

So 9. května, start v 9.00 – Krajem kaolinových dolů

Čt 14. května, start v 16.30 – Ke Koterovské vyhlídce

Čt 11. června, start v 16.30 – Historií plzeňských řek

So 13. června, start v 9.00 – Rokycanskem

Čt 9. července, start v 16.30 – Plzeňské mosty a lávky – PREMIÉRA

So 11. července, start v 9.00 – Za kamennými kříži

So 8. srpna, start v 9.00 – Po památných stromech Plzeňska – PREMIÉRA

Čt 13. srpna, start v 16.30 – Přírodní zajímavosti a výhledy

Čt 10. září, start v 16.30 – Plzeňské mosty a lávky

So 12. září, start v 9.00 – Po památných stromech Plzeňska

Pro skupiny na požádání dle domluvy.

 

Letošní premiérové trasy

 

„Plzeňské mosty a lávky“ trasa – premiéra ve Čt 9. července 2015

Zahrnuje: most na Jateční, lávka u sv. Jiří, lávky u nádraží, most Nad nádražím, Tyršův most

Délka: cca 30 km, 3-4 hod vč. zastávek

Náročnost: střední, 1x větší stoupání

„Po památných stromech Plzeňska“ trasa – premiéra v So 8. srpna 2015

Zahrnuje: lípa na Mrtoli, tisovec dvouřadý a mlynářova lípa v Dolní Lukavici, Lípa pod Ticholovcem

Délka: cca 55 km, 6-8hod vč. zastávky na oběd

Náročnost: střední, 1x větší stoupání

Více informací najdou zájemci na http://www.plzenskonakole.cz/cz/sez-na-plzenskych-cykloprohlidek-zacina-1124.htm

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,08961 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20366 KB. | 30.05.2024 - 09:06:38