V Ústí nad Labem letos vybudují nový úsek cyklostezky z Bukova


Letošní hlavní investiční akcí hrazenou z „cyklorozpočtu“ bude úsek cyklostezky za zimním stadionem. První etapa nové komunikace pro cyklisty proběhne koncem léta a po dobudování spojí v budoucnu dvě páteřní cyklotrasy – Krušnohorskou magistrálu a Labskou stezku.

Na území města bude trasována převážně jako cyklostezka oddělená od ostatní dopravy. Úsek za zimním stadiónem budou moci využívat obyvatelé města i pro jízdu na in-line bruslích. Ústecká spojka umožní turistům, kteří přijedou z německé strany Krušných hor, dostat se směrem k Labi a projet Ústím po té nejjednodušší a nejpřívětivější trase. Představí tedy Ústí v tom nejlepším světle. Bude však plnit i funkci dopravní, tedy možnost bezpečného propojení Bukova s centrem města pro každodenní cyklistickou dopravu.

V letošním roce realizovaná část bude rekonstrukcí stávajících komunikací za zimním stadionem, příštích letech se počítá s realizací zbylých úseků plánované trasy na území města. Výsledná cena se vyšplhá k 15 milionům korun, v odhadované ceně je zahrnuta i výstavba nového mostu přes Bílý potok, rekonstrukce stávajícího mostu přes Klíšský potok či nutné přeložky infrastruktury. Počítá se s tím, že na stavbu půjde uplatnit dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která by finanční podíl města mohla výrazně snížit.

Pro zájemce o cyklistiku v Ústí nad Labem doporučujeme také mapu cyklostezek, kde jsou kromě turistických cílů uvedeny i riziková místa nebo vyznačena kvalita povrchu. Více na http://cyklomapa.usti.cdsw.cz/imapa.aspx

Zdroj: Ústín n/Labem


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34267 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20261 KB. | 22.07.2024 - 02:35:45