Poslední dubnový víkend vyrazí na svou trasu cyklobus z Labské stezky


0 0 votes
Hodnocení článku

Cyklisté budou moci využít možnost bezplatné přepravy z Labské stezky přes Klíši a Bukov na Severní Terasu.  Svézt se bude možné vždy o víkendech a státních svátcích. Ze zastávky Krajský soud bude cyklobus vyjíždět dvakrát denně, a to v 16:30 a 18:00. Další zastávky jsou Divadlo, Na Spálence (Klíše), Bukov (naproti budově společnosti O2), Severní Terasa a Orlická. Termín provozu cyklobusu je od 30. 4. do 25. 9. 2022. Cyklobus v tomto roce vyjede do ulic Ústí nad Labem již po sedmé.

Cyklisté mohou v letošním roce také využívat příručku „Cykloprůvodce Labská stezka 2022“. Zájemci zde mohou nalézt kontakty na více než 500 ubytovacích a stravovacích zařízení s certifikací Cyklisté vítáni od pramene Labe v Krkonoších až po Severní moře (včetně odbočky do Prahy). Kromě toho obsahuje průvodce i schematické mapy průběhu české i německé části Labské stezky, informace o hlavních atrakcích, turistických infocentrech a přívozech. V případě poruchy je zde uveden i seznam cykloservisů.

Cyklobus opět jezdí v rámci projektu Zdravé město. Součástí Projektu Zdravé město Ústí nad Labem je také cyklus akcí pro veřejnost, zaměřený na podporu zdraví a propagaci zdravého životního stylu, jako jsou např. Evropský týden mobility, Dny zdraví, kampaň Do práce na kole apod., které pro obyvatele města připravuje několik desítek organizátorů.

 

Zdroj: Magistrát města Ústí nad Labem

Foto: Wikipedia, ŠJů

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03526 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20457 KB. | 23.05.2024 - 22:43:26