Na Plzeňsku začíná již šestnáctý ročník cykloprohlídek s průvodcem


CYKLOprohlídky na trase1 fotoRadkaŽÁKOVÁ www

Dvakrát v měsíci letos od června do září mohou zájemci šlápnout do pedálů s cykloprůvodkyní Radkou Žákovou a poznat nové cesty vhodné pro kola i málo známá místa regionu. Letošní ročník cykloprohlídek se zaměřuje na geologicky zajímavé lokality vzniklého geoparku Barrandien, které chce cyklistům představit. Celý seriál letošních cykloprohlídek startuje již tuto sobotu celodenním výletem „Za zajímavostmi kozelského polesí“. Cyklisty zavede na místa, kde stávaly tzv. manské tvrze, ale představí jim i kvetoucí bylinné patro listnatých lesů s kyčelnicí cibulkonosou nebo třeba kokoříky. Dendrologická cykloprohlídka příští čtvrtek pak představí méně známé druhy stromů v plenéru města i místo, kde bývala botanická zahrada. „Účastníci se také dozví, čím se liší drnák od křemeláku, nebo který strom má květy podobné chmelovým šiškám,“ říká cykloprůvodkyně Radka Žáková. V závěru cykloprohlídky pak cyklisté navštíví méně známou plzeňskou Luftovu zahradu.

Mimoplzeňské okruhy jsou trochu delší než ty plzeňské, ale cyklista, který je zvyklý ujet 25-30 km, by je měl zvládnout. Díky zastávkám na výklad průvodce si totiž na mnohých místech odpočine. I tyto trasy jsou maximálně vedeny mimo komunikace, proto nejsou vhodné pro silniční kola. Nejvhodnější pro cykloprohlídku jsou kola horská nebo treková. Účastníkům doporučujeme vzít s sebou svačinku, dostatek tekutin, větrovku či pláštěnku a výbavu pro výměnu píchlé duše. Stejně jako loni, dostane každý účastník na konci prohlídky certifikát se svým jménem, datem a počtem ujetých kilometrů.

První prohlídka se koná již tento týden v sobotu, další příští týden ve čtvrtek odpoledne. V případě deště v době startu se prohlídka nekoná. Jízdenky lze koupit v Informačním centru vedle radnice, start je letos opět od Infocentra v centru Plzně. Tam je také sraz účastníků vždy čtvrt hodiny před startem – tedy ve čtvrtky v 16.15 a o sobotách, nedělích a svátcích v 8.45. Cena zahrnuje kromě doprovodu průvodce i cyklomapu města Plzně a další užitečné materiály jako je letáček s povinnou výbavou kola atp. Dospělí tedy zaplatí 80 Kč, děti 40 Kč, rodina (max. 4 osoby) 160 Kč. Informace o cykloprohlídkách lze získat v Informačním centru vedle radnice nebo na regionálním informačním portále pro cyklisty www.plzenskonakole.cz

Termíny cykloprohlídek

Budou letos probíhat dvakrát měsíčně, vždy 1x ve čtvrtek odpoledne a 1x v sobotu, neděli či ve svátek od června do září takto: o čtvrtcích se pojede jeden z kratších plzeňských okruhů, sraz vždy v 16.15 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice  a o sobotách, nedělích a svátcích se pojede jeden z delších celodenních mimoplzeňských okruhů sraz vždy v 8.45 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice.

SRAZ vždy čtvrt hodiny před startem na náměstí Republiky před Infocentrem vedle radnice:

Termíny cykloprohlídek:

So 1. června, start v 9.00 – Za zajímavostmi kozelského polesí

Čt 6. června, start v 16.30 – Dendrologická

Pá (svátek) 5. července, start v 9.00 – Krajem kaolinových dolů (GEO*)

(POZOR – mimořádně v pátek!)

Čt 11. července, start v 16.30 – Přírodní zajímavosti a výhledy

Čt 1. srpna, start v 16.30 – Ke Koterovské vyhlídce

So 31. srpna, start v 9.00 – Za uhlím na Plzeňsku (GEO*)

Ne 15. září, start v 9.00 – Geologická (GEO*)   (POZOR – mimořádně v neděli!)

Čt 19. září, start v 16.30 – Plzeňský jihozápad

Pro skupiny na požádání dle domluvy.

 

Odkazy:

Trasy pro cyklovýlety – cykloprohlídky – popisy jednotlivých okruhů

Akce – cykloprohlídky  – termíny jednotlivých letošních cykloprohlídek

Foto:Radka Žáková

Zdroj: www.plzenskonakole.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18213 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20275 KB. | 23.07.2024 - 02:13:12