Do Českého lesa jezdí z Plzně dvě linky cyklobusů


Český les je ve srovnání se Šumavou stále o něco méně navštěvovaný i přesto, že zde je mnoho lokalit s krásnou přírodou. Oblast bývalé železné opony, kudy vede mezinárodní Stezka železné opony (v systému mezinárodních tras EuroVelo označená číslem 13) nabízí několik míst, která jsou historicky spjata se železnou oponou, například památník stříhání ostnatých drátů v Nových Domcích u Rozvadova, Muzeum železné opony ve Starém Rozvadově a zbytky železné opony s ostnatými dráty pod nově opravenou a loni zpřístupněnou rozhlednou Havran. Na Tachovsku mohou turisté navštívit krytou jízdárnu ve Světicích a loni zpřístupněný Tachovský zámek a rozhlednu na Vysoké. Do oblasti Českého lesa jezdí v období od 1.května do 28.září 2015 dvě linky cyklobusů.

Cyklobus Plzeň – Železná – Přimda.

Z Plzně vyjíždí autobus v 8:00 hodin, nazpět pak ze Železné v 17:10 hodin. Přepravuje až 25 ks jízdních kol. Tato cyklobusová linka č. 440444 jede po trase Plzeň – Nýřany – Horšovský Týn – Bělá n. Radbuzou – Železná – Přimda. Cyklobus jezdí již od roku 2009 z iniciativy obcí Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice, ke kterým se později přidala i Přimda, kam již třetí rok cyklobus zajíždí.

CyklobusPlzeň – Knížecí Huť

Z Plzně vyjíždí autobus v 8:15 hodin, do Staré Knížecí Huti ve výšce cca 700 m n.m. přijíždí v 10.05 minut. Nazpět do západočeské metropole vyjíždí ze zastávky Lesná,Stará Knížecí Huť v 15.50 hodin. Se zastávkou v Tachově (odjezd v 16:25) má příjezd do Plzně 17.42h. Přepravuje až 19 ks jízdních kol. Tato cyklobusová linka č. 440333 jede po trase Plzeň – Stříbro – Bor – Tachov – Knížecí Huť do severní části Českého lesa. Cyklobus Mže, tak se této lince říká, jezdí již od roku 2013 z iniciativy města Tachova s podporou Plzeňského kraje.

 

Při propagaci cykloturistiky spolupracovali představitelé města a obcí, které jsou na trase cyklobusů. Dohodli se na společném marketingu a výsledkem jsou tištěné letáčky včetně mapky tras cyklobusů. Internetové provedení informací spolu s návrhem doporučených tras pak zpracovala Radka Žáková, editorka regionálního informačního portálu pro cyklisty plzenskonakole.cz. Tištěné letáčky jsou k dispozici v Informačním centru města Plzně vedle radnice a v infocentrech v Českém lese. K dispozici jsou také u řidičů obou cyklobusů do Českého lesa (cyklobus  Český les a cyklobus Mže) ale i Brdského cyklobusu. Souhrnné informace včetně doporučených tras pro cyklovýlety pak cyklisté najdou i na internetu na regionálním informačním portále pro cyklisty plzenskonakole.cz , informace o cyklobusech pak na www.csadplzen.cz/cyklobus .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33791 s | počet dotazů: 189 | paměť: 19988 KB. | 26.06.2024 - 01:08:34