V Kladně jezdí nové autobusy s pohonem na zemní plyn


0 0 votes
Hodnocení článku

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno uvádí v průběhu měsíce prosince do provozu pět nových autobusů. Všechny autobusy jsou s pohonem na zemní plyn (CNG), plně bezbariérové, nízkopodlažní, s výklopnou plošinou pro nástup vozíčkářů. Autobusy jsou vybaveny elektronickými venkovními tably, informace uvnitř vozidla jsou zobrazovány na LCD monitoru. Součástí výbavy je akustický systém vyhlašování zastávek a informační systém pro nevidomé.

Čtyři autobusy jsou tovární značky SOR v délce 10,5m. Dva jsou  nasazeny na příměstské linky A34 a A35 které spojují město Kladno a oblast Křivoklátska, dva jsou zařazeny na linky MHD č. 7 a 17. Tyto linky projíždějí i městkou částí Švermov, kde je umístěna stanice měřící znečištění ovzduší a často jsou zde zaznamenány hodnoty překračující povolené limity. Pátým novým autobusem je plně nízkopodlažní typ tovární značky Irisbus v délce 12m určený pro vnitroměstké linky v MHD Kladno.

Spolu s těmito novými autobusy bude ČSAD MHD Kladno provozovat z celkového počtu 170 autobusů již 14  s pohonem CNG, z toho 6 na příměstské dopravě a 8 v MHD Kladno.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,52435 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20340 KB. | 24.04.2024 - 18:05:02