V Brně dojde k úpravě prostoru před hlavním nádražím


0 0 votes
Hodnocení článku

Rada města Brna tento týden doporučila ke schválení Zastupitelstvu města Brna rozpočtové opatření, které bude potřeba k zajištění provedení úprav stávajících asfaltových a dlážděných komunikací v přednádražním prostoru v Brně na ulici Nádražní v úseku od ulice Masarykovy po ulici Benešovu včetně zajištění bezbariérových úprav. Změna organizace dopravy v prostoru přednádraží je připravena. Ubude aut, více místa bude pro chodce, jejichž pohyb bude bezpečnější, dojde k odstranění některých bariér a na kritických místech dojde k opravám zničených povrchů. Práce začnou neprodleně po výběru zhotovitele a potrvají přibližně 3 měsíce.

„Dojde k zákazu levého odbočení do Benešovy ze směru od Nových sadů, což je hojně využívaná zkratka kolem hlavního nádraží na Malinovského náměstí, a v opačném směru levého odbočení z Křenové k Letmu a Masarykově ulici. Výrazně se tak omezení průjezd automobilů s tím, že pro dopravní obsluhu, městskou hromadnou dopravu a pro cyklisty bude vjezd i nadále povolený. Celý řešený prostor bude navíc v zóně 30,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková a pokračovala: „U hlavního nádraží musí zůstat zachován průjezd autobusů k nádraží u Grandu, z tohoto důvodu sice zůstane zábradlí na tramvajovém ostrůvku, ale část u vchodu do nádražní budovy bude odstraněna a vznikne zde místo pro přecházení. Na protější straně, tedy u KFC, bude provoz vozidel kromě dopravní obsluhy, veřejné hromadné dopravy a cyklistů omezen, takže půjde odstranit zábradlí na tramvajovém ostrůvku, které tvoří prostorovou bariéru. U KFC budou také odstraněna parkovací místa s tím, že vyhrazená místa budou kompenzována v blízkém okolí.“

Souběžně se změnami v dopravě proběhnou udržovací práce. „Znamená to nutné opravy a úpravy povrchů včetně zajištění bezbariérovosti, které v posledních letech neproběhly. Týká se to ploch před domy Benešova 4 a 6, před Letmem včetně přilehlé komunikace, příčného propojení pro cestující a pěší přes ulici Benešovu od vyústění Masarykovy po hranu nádražní budovy a také dílčí úpravy před tímto objektem. Samotná nástupiště prošla rekonstrukcí nedávno, takže zde zásah není nutný,“ doplnil informace radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Zdroj: Magistrát města Brna

Vizualizace: ARCHIKA – architektonická projekční kancelář s. r. o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34581 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20540 KB. | 29.05.2024 - 20:31:48