V Technickém muzeu v Brně probíhá výstava motocyklů


4 1 vote
Hodnocení článku

Technické muzeum v Brně zve návštěvníky na výstavou s názvem „Motocykl v proměnách času“, která prostřednictvím více než šedesáti strojů z let 1902–1989 seznamuje s fenoménem jednostopého motorového vozidla – motocyklu. Výstava motorek pocházejících ze soukromé sbírky a také ze sbírek Technického muzea v Brně a Národního technického muzea chce především ukázat, jak se motocykl na našem území v průběhu času měnil po stránce technické i designové, ale i jakému účelu sloužil. Je členěna na tři základní časová období. První z nich mapuje vývoj a použití motocyklů jen pro „vyvolené“, kdy je výroba motocyklů příliš nákladná a veřejnost ještě nedoceňuje jejich význam a potenciál jako dopravních prostředků. Další etapa je spojená s první republikou a třetí pak mapuje období po druhé světové válce, a to až do roku 1989.

Návštěvníci  mohou na jednom místě vidět motocykl americké značky Indian Scout 600 z roku 1925 ze sbírek TMB a současně i model Indian FTR z roku 2024, který je zároveň nejmodernějším motocyklem výstavy. A právě kontrast těchto dvou vystavených strojů výmluvně demonstruje obrovský pokrok, jakého motocykl během svého vývoje doznal.

Unikátní výstavu na ploše 600 m² si mohou zájemci prohlédnout od 15. května až do 29. prosince 2024.

Adresa: Technické muzeum v Brně, Purkyňova 105, Brno – Královo Pole

Doprava MHD: Tramvaj č. 12, zastávka „Technické muzeum“. Vchod do muzea je v bezprostřední blízkosti tramvajové zastávky.

Parkování: Návštěvníci Technického muzea v Brně mohou zaparkovat v areálu muzea na vyhrazených parkovacích místech, pouze však do vyčerpání parkovacích kapacit. Brána vjezdu na parkoviště je v otevírací době muzea otevřená. V případě, že by byla výjimečně zavřená, zazvoňte prosím na tlačítko na oranžovém sloupku vlevo u brány a domluvte se přes mikrofon na jejím otevření.

 

 

Zdroj:

Technické muzeum v Brně

foto Eva Řezáčová, ©Technické muzeum v Brně


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10850 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20297 KB. | 24.06.2024 - 00:03:12