V Hodoníně je nová naučná stezka


0 0 votes
Hodnocení článku

Jedenáct zastavení má 1,7 kilometru dlouhá Masarykova stezka „Po stopách TGM“ v centru Hodonína, kterou včera otevřeli představitelé města Hodonína a zástupci partnerských organizací ze slovenských měst Skalica a Holíč. Naučná stezka přibližně kopíruje místa, kterými prošel při své poslední návštěvě Hodonína v červnu roku 1924 prezident T. G. Masaryk. Některé budovy na stezce v době prezidentovy návštěvy stály, jiné změnily svoji podobu, nebo je na jejich místech nahradily objekty nové. Každé místo je označeno bronzovou tabulkou s uvedeným QR kódem odkazujícím na informace k danému místu. Ta jsou popsána i brožuře, která provádí návštěvníky celou trasou. Stezka začíná u železniční stanice, vede kolem pomníku TGM na nám. 17. listopadu, kolem Turistického informačního centra, pěší zónou na Horních Valech a ulicí Dobrovolského kolem místa, kde kdysi stál Masarykův rodný domek, dále na náměstí s radnicí a kostelem, a končí v zámečku Masarykova muzea.

Tištěný průvodce trasou je k dispozici v Turistickém informačním centru města Hodonína (Národní tř. 36), v Regionálním centru na Masarykově náměstí a v Masarykově muzeu. K dispozici bude i na železniční stanici.

Stezka je společným projektem přeshraniční spolupráce se Slovenskou republikou a evropskými fondy s cílem zvýšit atraktivnost kulturního a přírodního dědictví pro obyvatele a návštěvníky přeshraničního regionu. Projekt vyšel na 21 291 eur, z toho 15 043,30 eur poskytly evropské fondy.

Zdroj a foto : Město Hodonín


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,46517 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20488 KB. | 17.05.2024 - 16:05:56