Nový úsek dálnice D6 u Hořoviček zlepší dopravu i životní prostředí


Horovicky
0 0 votes
Hodnocení článku

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahájilo výstavbu nového úseku dálnice D6 u obce Hořovičky v Karlovarském kraji. Nová čtyř pruhová komunikace nahradí stávající silnici I/6, která je kapacitně nedostatečná a nebezpečná. Nový dálniční obchvat odvede tranzitní dopravu mimo zastavěné území a zvýší bezpečnost a plynulost dopravy. Stavba je součástí plánovaného propojení Prahy s Karlovými Vary a Chebem a s hranicí s Německem.

„Nový dálniční úsek u obce Hořovičky zahajujeme těsně po zahájení sousedního úseku u Hořesedel. Na dálnici D6 tak nyní budou ve výstavbě celkem tři úseky a po zahájení výstavby mezi Lubencem a Petrohradem bude na D6 rozestavěno celkem 33 kilometrů dálnice. Není to jen D6, kde je momentálně rekordní rozestavěnost. Aktuálně je rozestavěno 265,2 km dálnic a silnic I. třídy a ve výběrových řízeních na zhotovitele je dalších 85,3 km dálnic a silnic I. třídy,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka při slavnostním zahájení stavby.

Délka nového úseku dálnice D6 je 5,4 km a jeho dokončení se plánuje na rok 2024. Stavba bude stát 2,8 miliardy korun a bude spolufinancována z evropských fondů. Nový úsek dálnice prodlouží stávající trasu D6 až na hranice Středočeského kraje ke křížení se silnicí I/27, kde vznikne nová mimoúrovňová křižovatka. U Kolešova vzniknou na obou stranách dálnice odpočívky s místy pro parkování a čerpacími stanicemi.

„Stavba navazuje na již zahájené obchvaty Hořesedel a Krupé a v současné době je tedy na dálnici D6 v realizaci souvislý jednadvacetikilometrový úsek. Na přelomu letošního a příštího roku předpokládáme, že přibude do realizace ještě dalších dvanáct kilometrů mezi Petrohradem a Lubencem. Všechny místní obyvatele bych chtěl také ubezpečit, že kaplička blahoslaveného císaře Karla, která se nachází v trase dálnice, bude zachována a dojde pouze k jejímu posunutí,“ dodal generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Dálnice D6 je zařazena do sítě mezinárodních silnic jako tah E48 a E49 a spojuje hlavní město Prahu s průmyslovou aglomerací v severozápadní části republiky a s lázněmi mezinárodního významu – Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Dálnice D6 také umožňuje rychlé spojení s Německem přes hraniční přechod Pomezí nad Ohří. Celková plánovaná délka dálnice D6 je 177 km, z čehož je zatím dokončeno 105 km. Zbývající úseky jsou ve fázi projektové přípravy nebo výstavby. Cílem je dokončit celou dálnici D6 do roku 2030.


Zdroj a foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,17831 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20254 KB. | 12.07.2024 - 23:35:09