V Bílé mají nové stezky pro horská kola


0 0 votes
Hodnocení článku

V Moravskoslezském kraji se začínají budovat jednosměrné stezky pro horská kola, tzv. singletracky. Kraj tím reaguje na poslední trendy v cykloturistice a v rámci pilotního projektu „Single Trails Bílá“ počítá s výstavbou dvou jednosměrných stezek. Jedná se o tzv. singletrack, který má nižší sklon a délku cca 3 km, a tzv. gravity trail, který má prudší sklon a délku cca 2 km.

 V rámci projektu budou trasy kompletně značeny, osazeny informačními tabulemi a vzniknou také nové webové stránky. Stezky budou také doplněny různými prvky, které zpestří požitek z jízdy a na stezce budou využity také dřevěné konstrukce.

 Inspirace pro vznik stezek kraj našel v jiných krajích ČR a v zahraničí. Z několika vytipovaných lokalit v Beskydech byla zvolena lokalita v obci Bílá, v prostoru kolem sjezdovek lyžařského areálu Ski Vítkovice Bílá. Projektantem stezek je firma Bikeparkitect s.r.o. a stavbu provede firma TALPA – RPF, s.r.o. Stavba stezek bude zahájena v září 2012 a dokončení stavby je plánováno během podzimu 2012, příp. na jaře 2013.

 Slavnostní zahájení výstavby „Single Trails Bílá“ proběhne za přítomnosti náměstka hejtmana pro cestovní ruch, Ing. J.Vzientka v neděli 9.9.2012 dopoledne v rámci cyklistického závodu Pohár Beskydské magistrály na Bílé v Beskydech. Více informací najdete na www.msregion.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15790 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20467 KB. | 25.05.2024 - 15:43:23