Stavební práce na obchvatu Znojma zkomplikují dopravu na hlavním tahu


Stavební práce, které jsou součástí  stavby obchvatu Znojma, budou až do podzimu letošního roku probíhat intenzivně u napojení obchvatu na výpadovce na Prahu/Jihlavu. Práce si vyžádají také nutná dopravní opatření. Od středy 24. dubna 2019 bude provoz v úseku začínajícím cca 400 metrů od kasárenské křižovatky a končícím na začátku zahrádkářské kolonie řízen kyvadlově semafory jedním jízdním pruhem. S tímto dopravním omezením musí řidiči počítat do 20. října 2019. Uzavírka je rozdělena do dvou etap. Od 24. dubna do 31. července bude provoz v částečně uzavřeném úseku silnice I/38 bude veden kyvadlově jedním jízdním pruhem a bude řízen semafory. Od 1. srpna do 20. října bude provoz z uzavřeného úseku silnice I/38 převeden na část nově vybudované přeložky silnice I/38, po které bude provoz veden kyvadlově jedním jízdním pruhem a bude semafory.

Pro zajištění plynulejšího provozu bude po celou dobu trvání uzavírky silnice I/38 každý týden v pondělí v době od 6:00 hodin do 9:00 hodin provoz řízen poučeným pracovníkem. Jde o nejexponovanější čas v souvislosti s tranzitní dopravou, která Znojmem projíždí. Aktuálně stavěná část obchvatu o délce cca 3,5 km od kasárenské po únanovskou křižovatku bude zprovozněna na podzim 2019. Délka nově budovaného úseku je 3 532 metrů. Na úseku bude 48 stavebních objektů, 5 mostních objektů a 3 mimoúrovňové křižovatky.

Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. S jejím budováním se začalo v lednu 2017 a hotovo má být na podzim 2019. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude aktuálně stavěná část tvořit ucelený obchvat města. Dokončený celý obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě. Vybudováním obchvatu dojde také ke zvýšení plynulosti dopravy a tím i k úspoře nákladů a snížení emisí. Investorem obchvatu je Ředitelství silnic a dálnic. Jak je celý obchvat Znojma naplánován, je možné vidět na https://youtu.be/uJU8JlLlc9Q.

Zdroj: Znojmo


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06576 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20346 KB. | 22.05.2024 - 23:43:59