Stavba Negrelliho viaduktu v Praze 8 si vyžaduje další  omezení dopravy


DSCN5424

Rekonstrukce významné dopravní stavby nabírá na obrátkách a v současné době  jsou viditelné změny při  postupu prací. Stavba byla zahájena 04.07.2017 a v současné době budou probíhat práce, které si vyžádají  několik zásadních dopravních omezení. Jako první bude uzavření ulice Prvního pluku, mezi ulicí Pobřežní a Rohanským nábřežím. Zbourání havarijní klenby (doufáme, že již poslední) proběhne za úplné uzavírky komunikace od 20. dubna do 5. května 2019 a po této době bude komunikace průjezdná opět jedním směrem, jako doposud. Podzemní parkoviště u IBC bude v době uzávěry v provozu.

Dále proběhne celková uzávěra ulice Prvního pluku pro veškerý provoz od 4. května do 10. května 2019 (mezi vjezdem do ANF Florenc a ulicí Křižíkova, včetně ulice Malého a chodníků v oblasti). Je to z důvodu osazení nové ocelové konstrukce mostu a související práce na upevnění ocelové konstrukce k opěrám. Objízdné trasy budou opět vedeny ulicemi Pernerova, Vítkova, Křižíkova, Sokolovská, Rohanské nábřeží a budou upřesněny DPP na jeho informačním portálu. V souvislosti s touto uzavírkou plánuje stavba opravit i propadlé dlážděné povrchy komunikace Malého a Prvního pluku, aby po zpětném otevření komunikace zmizela poškozená propadlá místa, která všem znepříjemňují život, hlavně při deštích. Komplexní oprava povrchů komunikací po stavbě je plánována na II. pololetí roku 2020.

Posledním velkým omezením je uzavření komunikace Křižíkova v době školních prázdnin. Od 5. července do 14. července 2019 bude ulice Křižíkova uzavřena pro veškerý provoz v prostoru od Hudebního divadla Karlín po bývalá kasárna v místě křížení s Negrelliho viaduktem. V tomto čase dojde k vybudování ochranné konstrukce nad vozovkou a vložení ocelových nosníků nového mostu. Horní část mostu bude následně zabetonována. Také v této oblasti budou dále uzavírány střídavě chodníky pro dokončování stavebních prací a pro chodce budou vyznačené obchozí trasy.

Obyvatelé městské části Praha 8 jsou průběžně o stavbě informování na webových stránkách. Řidiči projíždějící na komunikacích v okolí stavby mohou  vidět, jak se stavba průběžně mění. Negrelliho viaduktu je dopravní stavba, která  je součástí železniční dopravní cesty ale je to zajímavý důkaz o dovednosti  našich předků. Po dokončení  bude nová stavba jistě přínosem pro celou oblast v okolí.

Zdroj:  STRABAG Rail

FOTO: B.B.,IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,95062 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20181 KB. | 17.06.2024 - 12:54:12