Správa železnic posiluje kybernetickou bezpečnost: Spuštěno nové dohledové centrum


Cybercentrum
0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic spustila provoz jednoho z největších a nejtechnologičtějších center kybernetické bezpečnosti ve státní správě. Nové dohledové centrum významně posílí ochranu železniční sítě před neustále narůstajícími kybernetickými útoky, což je klíčové zejména vzhledem k tomu, že železnice jsou nedílnou součástí kritické infrastruktury státu.

Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda zdůraznil, že bezpečnost cestujících a celé železniční sítě České republiky je jejich absolutní prioritou. Kybernetické hrozby vůči informačním systémům Správy železnic mohou způsobit vážné narušení celostátní železniční dopravy s dopadem na cestující i zaměstnance. Proto věnují kybernetické bezpečnosti zvláštní pozornost.

David Miklas, ředitel Správy železniční telematiky, uvádí, že v rámci kybernetické bezpečnosti mají v plánu dlouhodobě investovat do ochrany svých důležitých informačních systémů. S ohledem na rozsáhlé množství kritických systémů se rozhodli vybudovat vlastní vysoce specializované pracoviště s odborníky na kybernetickou bezpečnost.

Dohledové centrum Správy železnic plně splňuje legislativní požadavky týkající se kybernetické bezpečnosti a drží se nejpřísnějších standardů v této oblasti.

Co se týče pojmu SOC (Security Operations Center), jde o bezpečnostní dohledové centrum, které provádí nepřetržitý monitoring interních informačních a komunikačních systémů a veškerých operací s cílem včas detekovat hrozby a zajistit okamžitou reakci. Dohledová centra jsou navržena tak, aby mohla poskytovat své služby i dalším subjektům, a to platí i pro Správu železnic.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,78794 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20527 KB. | 24.05.2024 - 18:09:48