Se změnou jízdního řádu se zprovozní nové zastávky i most přes Labe


DSCN1778
0 0 votes
Hodnocení článku

Od 12. prosince 2021 vstupuje v platnost nový jízdní řád 2021/2022. Provoz dálkových vlaků ČD bude zajištěn podle pravidelného jízdního řádu, tj. bez covidových omezení. Drobná omezení zůstanou na základě dohody s objednateli regionální dopravy ještě v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji. Cestující mají nadále povinnost nosit v prostředcích veřejné dopravy na celém území ČR ochranné prostředky dýchacích cest. Letos se s příchodem nového jízdního řádu otevírají dvě nové zastávky v okolí Brna, které se vybudovaly v rámci modernizace železniční tratě mezi Brnem-Horními Heršpicemi a Střelicemi. Konkrétně jde o Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. Na Kroměřížsku ponese dosavadní zastávka Rajnochovice nový název Podhradní Lhota. V letošním roce byla kompletně zrekonstruována a obec Podhradní Lhota v této souvislosti zažádala o její přejmenování. Naopak vlaky přestanou definitivně zastavovat na zastávce Bezpráví, která leží na rekonstruovaném úseku hlavního železničního koridoru mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí. V Pardubicích se 17. prosince zprovozní dvě zrekonstruovaná nástupiště. Ke stejnému datu skončí výluka mezi hlavním pardubickým nádražím a stanicí Pardubice-Rosice nad Labem. Vlaky se tak vrátí na trať mezi krajskou metropolí a Chrudimí. V polovině prosince se otevře také část modernizovaného úseku mezi Uničovem a Libinou, vlaky budou jezdit až do Troubelic.

Už na konci listopadu byl zahájen zkušební provoz výhybny Bartoušov, která umožňuje vhodnější křižování vlaků na jednokolejné trati Nymburk – Kopidlno – Jičín, čímž dojde ke zkrácení jízdních dob. Cestujícím slouží nově vybudována zastávka Žitětín, která nahradí původní zastávku v Bartoušově.

Ke změnám v provozu dochází také na trati mezi Prahou a Lysou nad Labem. V polovině prosince začne zkušební provoz v obnoveném úseku mezi Čelákovicemi a odbočkou Káraný, tedy i přes nový most přes Labe. Hned s prvním dnem platnosti nového jízdního řádu se vrátí vlaky v elektrické trakci do úseku Hodonín – Břeclav, který byl v červnu poničený tornádem. Pozitivní zprávou pro cestující bude i to, že se během prosince a prvních týdnů roku 2022 omezí stavební práce na některých stavbách, jízda vlakem tak bude plynulejší.

Zdroj: České dráhy

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19135 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20459 KB. | 17.05.2024 - 21:14:52