V Praze byla zahájena další stavba parkovacího domu


Poklepani zakladniho kamene P R Nove Butovice 7
0 0 votes
Hodnocení článku

Slavnostním poklepáním na základní kámen včera odstartovalo budování nového parkovacího domu P+R Nové Butovice v Praze 13 v Petržílkově ulici. Po jeho dokončení, které je plánováno na jaro roku 2023, zde vznikne celkem 379 parkovacích stání. Parkovací dům bude sloužit jako záchytné parkoviště P+R s možností přestupu na metro B ve stanici Nové Butovice a také zde vzniknou místa vyhrazená pro rezidenty městské části. Parkovací objekt bude mít celkem šest podlaží a nabídne parkovací místa pro celkem 379 aut. Z toho 197 stání bude určeno jako P+R, kde bude také vyhrazen prostor pro imobilní řidiče, a dvanáct stání bude k dispozici pro nabíjení elektromobilů. Součástí budou i cyklostojany pro celkem 20 kol. Investorem celé stavby je Magistrát hlavního města Prahy.

„Celkem 182 parkovacích míst bude do budoucna sloužit rezidentům, kteří dlouhodobě trpí nedostatkem možností parkování ve svém okolí. I zde budou místa vyhrazená pro invalidy a dále celkem osm stání pro motorky,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: “Nový parkovací dům přinese parkovací místa rezidentům a to je stěžejní přínos. Věřím, že také pomůže řešit složitou situaci s parkování u Metra Nové Butovice, kam míří mnoho dojíždějících z okolí. Je ale nutné celou problematiku řešit komplexně, posílit parkovací kapacity i dalších částí Prahy 13 i nejbližšího okolí.“

Ukončení stavby, kolaudace, uvedení do provozu a předání do správy městské organizace Technická správa komunikací, a.s. je plánováno do poloviny roku 2023. Náklady na vybudování parkovacího objektu jsou 292,7 milionů korun bez DPH. Stavbu realizuje sdružení zhotovitelů tvořené firmami Metrostav DIZ s.r.o. a Trigema Building a.s.

Zdroj a foto: Městská část Praha 13


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26604 s | počet dotazů: 201 | paměť: 28694 KB. | 28.02.2024 - 00:09:46