Na síti Správy železnic bude v nejbližších letech zprovozněno deset nových  zastávek a jedna železniční stanice


Těsně před dokončením je stanice Neratovice sídliště, kde je 120 metrů dlouhé nástupiště s normovou výškou 550 milimetrů nad kolejí. Jeho součástí budou kromě klasického vybavení v podobě přístřešku a osvětlení také stojany pro několik desítek jízdních kol. Ke zvýšení bezpečnosti cestujících přispěje mimo jiné nový přechod zabezpečený výstražnou signalizací. Do konce letošního roku se díky nové zastávce Příbram sídliště zlepší dopravní obslužnost řady obyvatel největšího sídliště v Příbrami. Ještě letos začnou nově zastavovat vlaky v zastávce Karlovy Vary- Aréna u multifukční haly (na trati Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně) a v Jeníkově-Oldřichově. Sem se v rámci probíhající investiční akce Správy železnic přesunou nástupiště ze stanice Oldřichov u Duchcova.

Nových zastávek se dočkají i cestující v Praze. V plném proudu je v rámci výstavby čtyřkolejné přeložky trati v hlavním městě výstavba stanice Praha-Zahradní Město a zastávky Praha-Eden. Pro veřejnost by se měly otevřít v průběhu příštího roku. Cestování vlakem po metropoli zlepší v horizontu několika let také zastávka Praha-Rajská zahrada, která vznikne v bezprostřední blízkosti stejnojmenné stanice metra.

Součástí rekonstrukce a elektrizace trati Brno – Střelice je i výstavba zastávek Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. Jejich zprovoznění se plánuje na příští rok, ve Starém Lískovci vybuduje město Brno přestupní terminál, kam budou zajíždět i trolejbusy od bohunické nemocnice. V rámci revitalizace trati ze Staré Paky do Trutnova vznikne rovněž v roce 2021 nová zastávka v Roztokách u Jilemnice, která se bude nacházet blíže obci a nahradí tamní stanici. To samé platí i plánované zastávce Troubelice střed, která je součástí projektu elektrizace traťového úseku z Libiny do Uničova. Ta navazuje na již probíhající stavbu mezi Uničovem a Olomoucí.

Zdroj: SZDC


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Adventní jízdenky do Drážďan a Vídně

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,65260 s | počet dotazů: 232 | paměť: 29079 KB. | 05.12.2023 - 06:31:02