Řidiči na cestě z Benešova na jih by se měli připravit na dopravní omezení


0 0 votes
Hodnocení článku

Ve čtvrtek 17. srpna zahajuje Ředitelství silnic a dálnic rekonstrukci průtahu Miličína na Benešovsku, silnice I/3. Bude vyměněn asfaltový povrch na přibližně 300 metrech silnice vedoucí skrze Miličín, protože celý úsek vykazuje množství závad. Povrch je zasažený kavernami i ztrátou asfaltového tmelu, místy se vyskytuje hloubková koroze. Vozovka je navíc poznamenaná častými lokálními vysprávkami, proto ji odfrézujeme a povrch v celém úseku vyměníme za nový. Jedná se o společnou investiční akci s městem Miličín, která bude řešit také dva nové přechody pro chodce a zklidnění dopravy na vjezdu do města pomocí vybočovacího ostrůvku. Kromě toho vznikne na jižní straně Miličína nový odbočovací pruh v křižovatce s místní komunikací. Dojde také k úpravě systému odvodnění, úpravě chodníků podél silnice i stávajících sjezdů (chodníkových přejezdů). Zároveň dojde k rekonstrukci veřejného osvětlení, dopravního značení a zádržných a vodících prvků.

Vozovku se bude opravovat po polovinách, a to ve čtyřech navazujících etapách, během kterých bude provoz místem stavby veden kyvadlově. V denních hodinách ho budou usměrňovat speciálně proškolení pracovníci, v nočních hodinách pak budou na místě fungovat semafory.

Zhotovitelem vybraným v rámci veřejné soutěže je společnost STRABAG a.s., která opravu průtahu Miličína provede za smluvených 22,90 mil. korun be

Zdroj a mapa:

Ředitelství silnic a dálnic


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14388 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20183 KB. | 12.07.2024 - 22:53:29