Průvodce pro turistu-hráče


Fotka od Linda72 z Pixabay
0 0 votes
Hodnocení článku

Pro mnohé státy a města na světě jsou důležité jejich turistické destinace, které turistům nabízejí hazard – a některé nejsou až tak známé, ale příjmy z hraní si také nenechají ujít.

Existují vyslovené ráje kasin jako jsou Las Vegas, Macao, Baden-Baden či Monako, ale i méně známé destinace – třeba Montreal a Budapešť. A hrát se dá i na výletních lodích, což je obzvlášť zajímavé, neboť v mezinárodních vodách neplatí běžné zákony. V každém případě bezpečné jsou vždy jen licencovaná kasina.

Čtyři základní požadavky každého turisty jsou: vlastnosti kasina, kvalita hotelu (resortu), okolí (co dělat jinak, protože nejen noční život láká turistu) a náklady. S webem, mapami a srovnávači je výzkum nesmírně jednoduchý, už se nemusíme řídit náhodnými reklamami jako před 20 lety.

Kasino jedno či více v okolí? Jaké hry má, jaké má recenze, kolik má automatů, bonusy, boční aktivity? Různí hráči hledají různá kritéria. Pár drobných rad jak hrát:

1. Mějte své peníze na hazardní hry oddělené od jiných nákladů.
2. Když hrajete, neberte si s sebou kreditní karty s úsporami a svým hlavním rozpočtem.
3. Hrajte podle plánu, v určitý čas a nepřekračujte svůj limit.
4. Prozkoumejte variace místních pravidel – mohou se lišit.
5. Omezte příjem alkoholu při hraní hazardních her.

Ale hraní překvapivě zdaleka není hlavní část – většina turistů se totiž orientuje podle hotelů a jejich recenzí na službách TripAdvisor nebo Booking. Dostupnost, doprava prověřujeme spíše jako hvězdičky a kvalitu služeb.

Samozřejmě, nikdo není takový hráč, že by potlačil v sobě cestovatele. Pokud jedeme na dražší a delší výlet, okolí našeho cíle je prvořadé. Co lze v okolí vidět? Jak se dá pobavit, jak se dá najíst? Památky, monumenty, procházky, zábavné atrakce – to co hledá klasický turista hledá i hráč, neboť popravdě, mnoho rozdílů mezi nimi není (a také nejvyhlášenější kasina na světě často žijí například z hotelových služeb, ne z hazardu).

Zůstávají nám náklady a ty jsou zajímavé, neboť herní destinace nejsou levné. Nenabízejí vždy jen luxus a své si najde i šetrnější zákazník. Letoviska u moře jsou zpravidla nejdražší a také se na sebe nejvíce ponášejí, proto jsou destinace ve vnitrozemí často zajímavější (Praha se v poslední době zbavuje nálepky destinace pro hráče, ale okolí má velkou nabídku, takže zájem turistů nepolevuje).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09232 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20522 KB. | 21.05.2024 - 23:40:47