Ostravské letiště Leoše Janáčka Ostrava hlásí rekord v přepravě nákladu i návrat silné charterové sezóny


0 0 votes
Hodnocení článku

Za prvních šest měsíců letošního roku prošlo branami letiště Leoše Janáčka Ostrava 72 669 cestujících, což představuje meziroční růst o 234%. Úspěch letiště zaznamenalo také v oblasti carga. V uplynulém pololetí bylo odbaveno 6 983 tun nákladu. Z toho více než 1 200 tun v červnu.  Pozitivní provozní výsledky se promítly také do zvýšených leteckých výnosů. Díky tomu ostravské letiště vykazuje za první polovinu roku 2022 ztrátu ve výši přibližně 19 milionů korun, což představuje zlepšení proti loňskému hospodářskému výsledku za stejné období až o 27%. Kromě 16 letních destinací v Řecku, Turecku, Bulharsku, Španělsku, Egyptě a Tunisku se z Ostravy létá také na pravidelných linkách do Londýna (2x týdně se společností Ryanair) a Varšavy (5x týdně s leteckou společností LOT Polish Airlines). V případě polského národního dopravce je letový řád nastaven tak, aby cestující mohli s jedním pohodlným přestupem pokračovat dále do destinací v Evropě a Severní Americe. Letenky na linku Ostrava-Varšava jsou dostupné ve všech prodejních kanálech, mimo jiné na webových stránkách www.lot.com, v kontaktních centrech LOT, kancelářích LOT Travel a v cestovních agenturách.

„Červen byl pro letiště velmi intenzivní měsíc. Kromě toho, že se naplno rozběhla letní sezóna a začalo se intenzivně létat do letních destinací, jsme odbavili rekordní objem nákladu,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s. „Masivní návrat poptávky po letecké dopravě ze strany obyvatel z našeho regionu i naše dlouhodobá práce v oblasti přepravy nákladu postupně přináší i finanční výsledky. Hospodářský výsledek, který jsme vykázali za první půlrok je o více než 14 milionů korun lepší, než bylo plánované,“ dodal Radkovský.

„Čísla za poslední půlrok jsou velmi povzbudivá. Naše letiště by v blízké budoucnosti mělo v tomto pozitivním trendu pokračovat, jeho rozvoj totiž zcela jistě posilují aktivity Velkého Mošnova. Projektu, který z mošnovské zóny postupně vytváří strategické a velmi důležité místo ve střední Evropě. Přicházejí noví investoři, bude se rozvíjet infrastruktura, což pozitivně ovlivní místní ekonomiku, zaměstnanost, ale i prestiž našeho regionu,“ uzavřel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Zdroj a foto: Letiště Leoše Janáčka


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11233 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20307 KB. | 19.06.2024 - 00:51:11