Oprava jižního portálu si vyžádá uzávěru Žižkovského tunelu


0 0 votes
Hodnocení článku

DSC 0446Městská část Praha 3 revitalizuje Tachovské náměstí a současně nechává opravit jižní vstupní portál tunelu. Práce si vyžádají úplnou uzávěru Žižkovského tunelu pro pěší i cyklisty v termínu 16. 1. (pondělí) — 29. 1. 2023 (neděle). Informativní dopravní značky o uzavírce tunelu budou umístěny jak u vstupu na Tachovském náměstí na katastru MČ Praha 3, tak i v ulici Thámova na katastru MČ Praha 8 (včetně umístění u vstupu do vestibulu stanice metra „Křižíkova“).

Chybí alternativní obchozí trasa pro pěší a pro spojení cesty mezi Žižkovem a Karlínem je nutné využít městskou hromadnou dopravu — linky Pražské integrované dopravy. Pro cyklisty je objízdná trasa vedena (obousměrně) po komunikacích Tachovské nám. — Husitská — Trocnovská — Prvního pluku – Pernerova — Thámova.

Součástí projektu obnovy Tachovského náměstí bude odstranění nevyužívané nadzemní stavby, umístění nové středové plochy, zajištění vstupu na cyklodráhu a schodiště na Vítkov, umístění nových zelených ploch, odstranění stávajících opěrných stěn a mostku nad průchodem a ochrana plynovodu.

 

Zdroj:

Městská část Praha 3

Foto:

  1. Borová, IZDoprava

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,54079 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20479 KB. | 22.05.2024 - 16:13:31