Národná diaľničná spoločnosť vybrala dodavatele na technologické vybavení tunelu Višňové


4 1 vote
Hodnocení článku

Předmětem zakázky je projektování a realizace kompletního technologického vybavení tunelu Višňové a informačního systému dálnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, včetně záručního servisu, v podmínkách žlutého FIDIC-u. Úspěšným uchazečem se stala společnost PPA Controll, a.s. s nabídkou v hodnotě 54 430 488 eur bez DPH. Zakázku by měla společnost zrealizovat za 550 dní a následně poskytovat záruční servis po dobu 8 roků. Při tvorbě hodnotících kritérií byla do značné míry zohledněna doporučení analytiků  Inštitútu dopravnej politiky a Útvaru hodnoty za peniaze. Cena nebyla jediným hodnotícím kritériem soutěže a Národná diaľničná spoločnosť (NDS) kladla  také velký důraz na záruční dobu a lhůtu výstavby.

Tunel Višňové je součástí nově budovaného úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala, který po dokončení nabídne motoristům 13,5 km nové dálnice. Samotný tunel tvoří více než polovinu celé stavby, bude mít délku 7,5 km a bude nejdelším tunelem na Slovensku.

Úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala je součástí plánovaného propojení Bratislavy a Košic. Tunel Višnové prochází pod vrchem Hoblík a vyúsťuje v križovatce Dubná Skala a napojí se na další pokračování dálnice D1.

 

Zdroj a foto:

Národná diaľničná spoločnosť


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26325 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20333 KB. | 11.06.2024 - 20:23:22