Na dálnici D1 bude o víkendu demontován provizorní most mezi Domašovem a Javůrkem


0 0 votes
Hodnocení článku

Na jaře bourání, na podzim otevírání. Takový příběh mají letos dva nadjezdy na dálnici D1 mezi exity 168 Devět křížů a 178 Ostrovačice. Zatímco v dubnu stavaři Metrostavu Infrastructure a.s. snesli v rekordním tempu pět nadjezdů, dnes uvedli na stejných místech dva nové opět do provozu. Zbývající tři mosty přes dálnici v úseku 23 dokončí v příštím roce. O nadcházejícím víkendu naváže na zprovoznění nadjezdů demontáž mostního provizoria mezi Domašovem a Javůrkem. Dálnice D1 bude v obou směrech uzavřena od soboty 14. listopadu 18:00 hod do neděle 15. listopadu 8:00 hod. Před a po uzavírce bude navíc provoz obousměrně zúžen do jednoho pruhu po dobu šesti hodin.

Do konce roku stihnou stavaři Metrostavu Infrastructure a.s. ještě přípravné práce na budování dvou tzv. ekoduktů, nadchodů pro zvěř. V příštím roce přijde na řadu dokončení zbývajících tří nadjezdů a především dlouho očekávaná modernizace pravého a levého jízdního pásu. Vždyť tento úsek o délce 10,3 km má cementobetonový kryt ještě ze 70. let, a patří tak k těm nejvíce poškozeným na celé D1!

Cílem projektu s názvem Modernizace v úseku Mirošovice–Kývalka Dálnice D1 úsek 23, EXIT 168 Devět křížů – EXIT 178 Ostrovačice je rozšířit stávající komunikaci a kompletně rekonstruovat její povrch, nadjezdy a další objekty. Veškeré nové mostní konstrukce jsou přitom dimenzovány tak, aby umožnily případné rozšíření dálnice o další jízdní pruh v každém směru. Zakázku za více než 1,7 miliard korun realizuje pro Ředitelství silnic a dálnic společnost Metrostav Infrastructure a.s..

Zdroj: Metrostav


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12825 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20080 KB. | 25.06.2024 - 23:21:47