Budovu v pražském Karlíně podpírá socha ženy z leštěné oceli


5 1 vote
Hodnocení článku

Socha se jménem Lilith od výtvarníka Davida Černého byla instalována u nájemního domu Fragment v říjnu minulého roku. Socha je vysoká 24 metrů a v pravidelných intervalech otáčí hlavou. Nájemní dům Fragment, který je výsledkem spolupráce skupiny Trigema s architektonickým studiem Qarta architektura.Nápad podepřít Fragment sochami pochází od Davida Černého. kromě Lilith podpírají Fragment ještě další 2 sochy v podobě horní a dolní končetiny. Samotný dům z výšky připomíná ležící postavu, kterou podpírají sochy – ruka, noha a žena. Sochy jsou vyrobeny z ušlechtilé chromniklové nerezavějící oceli se zrcadlově leštěným povrchem a jejich výroba včetně přípravy trvala zhruba 2 roky. Sochu nelze přehlédnou a při jízdě po Rohanském nábřeží budí pozornost. 

Fragment je projektem prémiového nájemního bydlení, který nabídne 140 nevšedně designovaných a plně vybavených bytů k pronájmu s dispozicemi od 1+kk až po velkorysé mezonety se střešními terasami. Samotné byty jsou vybavené nábytkem od společnosti Lino design, zaměřující se na nadčasový design a světové trendy v oblasti nábytku a doplňků. Kromě designově vybavených bytů slibuje nájemní bydlení ve Fragmentu i naprosté pohodlí a bezstarostnost. Nájemci budou moci využít nejen služeb recepce a správy objektu, ale za poplatek i obstarání dalších potřeb, jako je běžná údržba, větší opravy, úklid nebo třeba doručování zásilek. Parter nabídne mix obchodů a služeb, které budou vyhovovat nejen obyvatelům Fragmentu. Bude zde kavárna The Miners s pekárnou, unikátní fitness club Next Move, restaurace Bowlers, prodejna květin, velký drogistický řetězec i služby hlídání dětí.

Celá budova bude mít centrální recepci a každá část rezidence bude mít i vlastní reprezentativní lobby. Projekt nájemního bydlení Fragment vyniká nejen architekturou a službami, ale i technologickým vybavením. Mezi využité technologie patří mj. vzduchotechnika s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti a teploty přiváděného vzduchu, vytápění i chlazení bytů za využití aktivovaných podhledů, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby (splachování toalet a zalívání zeleně) či chytré ovládání každé bytové jednotky. Vybavení všech bytů zahrne i systém Smart home Loxone, který mj. ovládá tepelnou pohodu, intenzitu větrání a předokenní rolety podle pokynů meteostanice. Fragment také nebude závislý na dodávkách plynu, bude totiž vytápěný pomocí tepelných čerpadel země – voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m a pomocí horkovodu, který je napojen na rozvody Pražské teplárenské.

Zdroj:

Trigema a.s.

Foto:

B. Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15160 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20483 KB. | 24.05.2024 - 16:48:38