Olomoucký kraj přispěje na provoz historických vlaků


0 0 votes
Hodnocení článku

Ačkoli Olomoucký kraj patří mezi regiony, na jejichž tratích jezdí nejmodernější vlakové jednotky, nezapomíná hejtmanství ani na historii železniční dopravy. Celkem 80 tisíc korun uvolní kraj na provoz historických vlaků mezi stanicemi Kojetín a Tovačov. Peníze obdrží Kroměřížská dráha, která provoz veteránů zajišťuje. Historické mašinky už letos vypravila Kroměřížská dráha například o svátcích 1. a 8. května. Spolek má v péči i motorový vůz z roku 1955 známý jako Hurvínek. Ten dosahuje maximální rychlosti 60 kilometrů za hodinu a vyrobili ho ve Studénce.

„Kroměřížská dráha vypravuje historické vlaky v rámci turisticky velmi atraktivních událostí. Letos půjde například o Hanácké léto nebo velmi oblíbený výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. Proto jsme se rozhodli na provoz historických vlaků přispět,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

„V kontrastu s historickými vlaky jsou moderní vozové jednotky RegioPanter. V našem kraji jich bude jezdit celkem 27, přičemž předávka posledních vozů se uskuteční už příští měsíc,“ dodal hejtman Suchánek. Na rozdíl od Hurvínka sviští Pantery téměř trojnásobnou rychlostí, mají moderní podvozky, wifi síť a jsou bezbariérové.

 

Zdroj a foto:

Olomoucký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02661 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20289 KB. | 24.06.2024 - 00:04:46