Škoda Transportation zajistí servis elektrických jednotek pro České dráhy


Elektricka jednotka RegioPanter 62
0 0 votes
Hodnocení článku

Skupina Škoda Transportation bude ve svém závodě v Šumperku zajišťovat periodické obnovy elektrických jednotek pro České dráhy. Jedná se o jednotky RegioPanter a InterPanter. Doba trvání zakázky je pět let a je ve výši bezmála jedné miliardy korun. „Jednotky RegioPanter dodané v roce 2012 mají najeto už kolem 1,5 milionu kilometrů. Abychom plnili podmínky ECM (evropský údržbový řád) i v dalších letech, tak jako u Panterů doposud, vysoutěžili jsme dodavatele pro provádění periodických obnov i v následujícím období. Každá souprava tak má zajištěný komplexní servis a vyšší stupně oprav, které se provádějí po najetí každých 900 000 kilometrů,“ vysvětluje Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

„Rámcová zakázka se týká pravidelné obnovy elektrických jednotek RegioPanter řad 440, 640, 650 a InterPanter řad 660 a 661 po dobu následujících 60 měsíců. Celkem se jedná o provedení pravidelné údržby 41 jednotek,“ doplňuje Michal Kraus, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro servis.

„Servisní služby jsou nedílnou součástí naší nabídky. Zajišťujeme tyto služby nejen pro naše produkty, ale máme bohaté zkušenosti i s produkty dalších výrobců. Aktuálně poskytujeme full servis metra v Praze, tramvají v Tampere a připravujeme se na full servis elektrických jednotek pro Jihomoravský kraj,“ připomíná Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Skupina Škoda Transportation dlouhodobě poskytuje servis kolejových vozidel zákazníkům po celé Evropě. Konkrétně závod v Šumperku se zaměřuje zejména na periodické opravy, těžkou údržbu a modernizace železničních kolejových vozidel pro zákazníky v ČR, ale i v zahraničí. Pro pravidelný servis, opravy tramvají, nebo metra má skupina zajištěné zázemí v Praze, Ostravě i ve Finsku. Zde totiž zajišťuje například full servis pražského metra, tramvají pro Plzeň a finské Tampere. V blízké budoucnosti bude mít skupina Škoda Transportation na starosti také dlouhodobý full servis elektrických jednotek, které se nyní vyrábí pro Jihomoravský kraj.

Zdroj a foto: Škoda Transportation


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,92683 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20487 KB. | 17.05.2024 - 17:25:25