Nabídka služeb v railjetech Českých drah se rozšiřuje o provoz zábavního a informačního portálu


DSCN0710

Vlakový portál se zábavou a informacemi nyní funguje v railjetech a spojích SuperCity Pendolino. V příštích měsících se vlakový portál rozšíří také do vlaků provozovaných jednotkami InterPanter a do českých souprav EuroCity z Prahy do Děčína. Wi-Fi připojení k internetu v současnosti nabízí více než 550 vlaků Českých drah na území celé České republiky, z toho přibližně čtvrtinu představují dálkové spoje a tři čtvrtiny spoje regionální.

„Modré railjety Českých drah nyní nabízejí nejnovější provedení našeho vlakového portálu s možností jednoduchého ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky mobilního zařízení a dlaždicového uspořádání hlavní stránky. Zároveň je proveden v responsivním webdesignu, který se automaticky přizpůsobuje displeji používaného zařízení, například notebooku, tabletu nebo mobilnímu telefonu,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. Webové stránky nabízejí také anglickou a německou jazykovou mutaci.

„Cestující v railjetu tak nyní můžou sledovat různé filmy, vybrat si poslech některé audioknihy, číst elektronické knihy nebo si cestu zkrátit některou z počítačových her. K dispozici mají také aktuální informace o jízdě vlaku včetně mapy s vyznačením zájmových bodů v okolí tratě. Ty upozorňují na různé turistické cíle a zajímavosti, například technické, kulturní nebo přírodní památky,“ vyjmenoval Michal Štěpán možnosti palubního vlakového webu, které mají cestující k dispozici.

Palubní portál v railjetu Českých drah nabízí: aktuální informace o jízdě vlaku, jeho poloze na mapě, informace o přípojích a o službách na palubě vlaku; informační servis o různých místech v okolí tratě včetně mapy; elektronické knihy a audioknihy, filmy a hry; Elfíkův web s informacemi a zábavou pro děti; nabídku informací vedle českého jazyka také v angličtině a němčině; responzivní webdesign a ovládání pomocí dotykové obrazovky mobilního zařízení.

Zdroj: ČD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14458 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20172 KB. | 19.06.2024 - 11:03:08