Od května budou v ulicích Písku jezdit sdílená kola


1280px Pisecke namesti
0 0 votes
Hodnocení článku

Rada města na svém jednání 12. dubna vybrala firmu Nextbike Czech Republic, s. r. o., která bude provozovat službu sdílených kol. Firma dodá minimálně sto bicyklů, zřídí pro ně stanoviště a zajistí jejich servis a redistribuci mezi jednotlivými místy. V rámci zakázky také dodá a bude spravovat řídicí aplikaci celého systému. Zajistí i sběr anonymních dat o využívání služby, která bude průběžně předávat městu. Sdílená kola bude možné využívat od začátku května do konce listopadu, příští rok již od 1. března do 30. listopadu. Zájemci o tuto službu budou muset používat mobilní aplikaci, která umožní nalezení dostupných bicyklů, rezervaci a zaplacení, samotné vypůjčení nebo nahlášení závady.

„Dodavatelem služby na tento a příští rok bude firma Nextbike Czech Republic, s. r. o., která ve výběrovém řízení předložila nabídku s nejnižší cenou ve výši 1,67 milionu korun bez DPH. Předpokládaná hodnota zakázky v zadávací dokumentaci byla odhadnuta na maximálně dva miliony korun,“ řekl místostarosta Petr Hladík.

Lidé budou mít možnost půjčit a vrátit kola nejen ve vnitřním městě, ve všech předměstích, ale i na Hradišti, v Semicích, Smrkovicích a Novém Dvoře, v průmyslové zóně, ale i u výletní restaurace U Sulana nebo na Živci. Během provozu sdílených kol bude mít město možnost po jednání s dodavatelem pozměnit polohu stanovišť, a to na základě získaných dat o využívání této služby.  Půjčení kola na prvních minimálně 15 minut bude bezplatné, za každých dalších 30 minut bude uživateli účtován poplatek stanovený podle základní ceny jízdenky MHD zakoupené ve vozidle, která stojí 16 Kč. Kola určená ke sdílení budou městského typu a budou mít jednotný design. Jejich vybavení a provozování musí splňovat platné předpisy pro provozování kol na pozemních komunikacích. Budou v majetku dodavatele služby, který zajistí jejich pravidelný servis a odstraňování závad.

V Písku byl již v roce 2019 realizován pilotní projekt sdílených kol firmy REKOLA Bikesharing s.r.o.. V ulicích města bylo k dispozici 60 bicyklů, která si bylo možné vypůjčit také prostřednictvím mobilní aplikace.

Zdroj: Město Písek

Foto:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15532 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20173 KB. | 16.07.2024 - 01:14:54