Most v Mirošově na silnici III/4942 projde zásadní rekonstrukcí


Oprava mostu v Mirošově (ev. č. 4942-1) na Valašskokloboucku, který převádí silnici přes místní potok Smolinku, začne v červnu a ukončena by měla být do konce letošního října. Opravu investuje Ředitelství silnic Zlínského kraje a v těchto dnech uzavřelo smlouvu se zhotovitelem.

Stávající most v Mirošově se nachází v havarijním stavu a bude nahrazen novým mostem s železobetonovou nosnou konstrukcí. Součástí chystané stavby je i odvodnění vozovky, rekonstrukce navazujících úseků převáděné silnice a úprava koryta potoka v délce 34 metrů. Celková délka úpravy silnice včetně mostu činí 82 metrů. Přestavba mostu proběhne za úplné uzavírky, doprava bude vedena po objízdné trase. Pro pěší bude zřízena v blízkosti stavby mostu provizorní lávka. Zásadní informací pro řidiče je, že uzavírka je plánována na období od června do konce srpna 2013.

„Situace se však u této stavby zkomplikovala, když jsme na silnici III/4942 mezi Mirošovem a Vlachovou Lhotou zaznamenali docela rozsáhlý sesuv vozovky. Jeho sanace si vyžádá mimořádnou investici. Bude s tím spojena i uzavírka této silnice, a tedy příjezdu do Mirošova od Vlachovy Lhoty. Aby nebyl Mirošov dopravně zcela odříznut od světa, musíme nejdřív realizovat sanaci sesuvu. Teprve až bude v místě sesuvu silnice zabezpečená a řádně průjezdná, můžeme uzavřít most – tedy příjezd do Mirošova od Valašských Klobouk. Tím by se mohl původně plánovaný termín přestavby mostu a s ní spojené uzavírky o něco posunout,“ uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Zhotovitelem stavby bude společnost KKS, s. r. o., Zlín. Smluvní cena za tuto zakázku činí 9,5 milionu korun. Investorem je Zlínský kraj prostřednictvím ŘSZK.

Zdroj: TS KÚ Zlínského kraje a ŘSZK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30394 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20332 KB. | 22.05.2024 - 22:59:27