Kolo jako dopravní prostředek?


kolo
0 0 votes
Hodnocení článku

Doslova jste propadli cyklistice, máte už veškeré vybavení, ale nějak vám schází čas? A napadlo vás už, že byste kolo začali používat jako dopravní prostředek a vyrazili na něm třeba do školy, do práce nebo odpoledne na fotbal?

Proč si vybrat kolo jako dopraví prostředek

Jízda na kole na rozdíl od jízdy autem ekologická a zdraví prospěšná. Pokud se pro ni rozhodnete, zlepšíte svou fyzickou kondici, zhubnete, posílíte nohy a pohyb prospěje i vašemu duševnímu zdraví. Pokud tedy chcete něco udělat pro sebe a pro planetu (kola neznečišťují ovzduší), vytáhněte kolo z garáže nebo ze sklepa a vyrazte, kam potřebujete.

Patrně také značně ušetříte. Bazarové kolo seženete za pár stovek (na rozdíl od bazarového auta), benzín kupovat nemusíte vůbec a nové blatníky nebo nová světla vás také nezruinují. Velice levně vás také vyjdou případné opravy kola, které navíc můžete provádět úplně sami. Při nákupu kola můžete ušetřit při použití slevového kódu Koloshop, pro případ nákupu nad Slovensku, pak můžete využít zlavový kód eFitness.

Velkou výhodou jízdního kola jako dopravního prostředku může být také to, že vás rychle dostane z bodu A do bodu B. Především ve městech je kolo často nejrychlejší dopravní prostředek. Zatímco auta stojí v zácpě, kola mohou projet.

Nevýhody jízdního kola jako dopravního prostředku

Přiznejme si, že ne každý je ve formě. Pokud je vaše město plné kopců nebo to například do práce máte daleko, patrně pro vás nebude snadné vyrazit na kole. Nic vám ale nebrání v tom, abyste na kole jezdili alespoň někdy a alespoň kratší trasy.

Počítat také musíte s tím, že se na kole můžete zapotit. Měli byste tedy zvážit, zda je ve vaší cílové destinaci sprcha, kde se případně můžete umýt. Na kolo je také třeba mít vhodné oblečení. Dámy jen stěží mohou jezdit na kole v botách na podpatku nebo krátké sukni.

V neposlední řadě se určitě vyplatí pořídit kvalitní zámek na kolo, případně parkovat ho v uzavřené místnosti nebo v prostoru, který je pod dohledem kamer. Jízdní kola se bohužel hodně kradou.

Cestování na kole s dětmi je skvělý způsob, jak strávit čas na čerstvém vzduchu a učit je lásce k pohybu. Ovšem, může být obtížné, zejména pokud vaše ratolesti ještě nemají dostatečnou fyzickou kondici. Zde přichází ke slovu tažné lano na kolo, které může být vaším záchranářem. Díky tomuto lanu mohou i malé děti snadno držet tempo s dospělými. To umožňuje, aby celá rodina mohla užívat cyklistické výlety bez obav z toho, že by někdo zaostával. Navíc, tažné lano pomůže dětem získat sebevědomí na kole a postupně budovat svou vytrvalost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26511 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20541 KB. | 17.05.2024 - 21:22:11