Karlovy Vary budou mít přímé letecké spojení s Düsseldorfem


Provozovatelem linky Karlovy Vary – Düsseldorf bude letecká společnost Germania Airlines. Poprvé v historii tak bude Karlovarský kraj prostřednictvím pravidelné letecké linky spojen s destinací v západní Evropě. Dva lety týdně provozované společností Germania Airlines propojí Düsseldorf, hlavní město německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, které je také významným mezinárodním obchodním a finančním centrem, s Karlovými Vary od začátku platnosti letního letového řádu 2017, tj. od 26. března 2017. Lety mezi Karlovými Vary (KLV) a Düsseldorfem (DUS) budou provozovány ve čtvrtek a v neděli, což poskytuje atraktivní možnost pro německé i české cestovatele navštívit druhou zemi jak na krátkodobou návštěvu, tak i na delší cesty a pobyt, protože obě destinace nabízejí svým návštěvníkům širokou škálu poznávání a aktivit. Lety budou provozovány letadlem typu Boeing 737-700 o kapacitě celkem 148 míst v ekonomické konfiguraci. Letový řád od 26. března do 26. října 2017 je následující:

Čtvrtky:              Let ST8420 odlétá z DUS v 1925 a přilétá do KLV ve 2035

Zpáteční let ST8421 odlétá z KLV na 2120 a přilétá do DUS ve 2230

Neděle:               Let ST8420 odlétá z DUS v 1915 a přilétá do KLV ve 2035

Zpáteční let ST8421 odlétá z KLV ve 2110 a přilétá do DUS ve 2220

Ceny jednosměrných letenek začínají na pouhých 49 € včetně všech poplatků. Letenky je možné zakoupit na internetu na adrese www.flygermania.com, prostřednictvím cestovních kanceláří a agentur nebo přímo na prodejní přepážce karlovarského letiště.

Nové letecké spojení vítá pochopitelně i vedení Karlovarského kraje. „Zavedení nové pravidelné letecké linky je mimořádnou událostí, která znamená atraktivní příležitost přivést k nám do regionu návštěvníky z další německé destinace a otevřít kraj přílivu turistů. Stejně tak budou mít možnost lidé z kraje využít letecké spojení pro návštěvu oblasti Severního Porýní – Vestfálska. Uvědomujeme si, že lety do Düsseldorfu samozřejmě nepokryjí výpadek v počtu turistů především z Ruské federace, o které letiště v minulosti přišlo, ale otevírají novou cestu k rozvoji letiště a cestovního ruchu v kraji,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

 

Letecká společnost Germania (www.flygermania.com) je nezávislá německá letecká společnost, založená před třiceti lety. Letadla společností v charakteristickém zeleno-bílém zbarvení přepravují každoročně více než 2,8 miliónu cestujících převážně na krátkých a středně dlouhých linkách. Germania nabízí spojení z dvaceti evropských letišť do více než čtyřiceti destinací v rámci kontinentu, do severní Afriky a na Střední Východ. Na rozdíl od obecného trendu v civilním letectví, Germania svým cestujícím nabízí palubní servis formou občerstvení, nealkoholických nápojů a tisku zdarma a přepravu nejméně 20kg zavazadel zdarma (hmotnostní limit se liší v závislosti na destinaci). Germania provozuje pravidelné linky, charterová spoje a ad-hoc lety. Společně se švýcarskou dceřinou společností Germania Flug AG provozuje Germania celkem 25 letadel. Germania Technik Brandenburg odpovídá za údržbu letadel společnosti.

https://www.flygermania.com/de/30-jahre-germania/planespotter/fotos/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,32409 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20231 KB. | 24.04.2024 - 13:53:21