Hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně se konají ve dvou termínech


3 2 votes
Hodnocení článku

Letos se do centra Berouna se mohou návštěvníci vydat za řemeslnými výrobky v květnu i v červnu, a to vždy druhý víkend v měsíci. Jarní hrnčířské a řemeslné trhy tentokrát budou ve znamení řemesla: dřevořezba. První trhy proběhnou v sobotu 13. a v neděli 14. května. Ty další pak 10. a 11. června. Nebudou chybět další umělecká, převážně užitá řemesla. Svůj um tu představí na 200 řemeslníků z domova i hosté ze zahraničí. Nejvíce zastoupena bude ale, jako vždy, keramika a porcelán! V průběhu trhů mezi stánky a ve vinařském koutku vystoupí několik hudebních souborů. V sobotu 13. května to budou například Muzika Špalíček Praha, písně jižních a západních Čech, taneční soubor Matenik a rock popová kapela Napořád. V neděli 14. května pak roots, country, blues v podání The Band of Jakeys.

V sobotu 13. května proběhne také vernisáž výstavy řezbáře, výtvarníka a hudebníka – Petra Komára Soudka v Muzeu berounské keramiky. Petr Komár Soudek pracuje nejraději se dřevem, různými technikami a v různých formách. Snaží se pro něj najít možnosti nového využití, dát mu novou existenci. Vernisáž začíná v sobotu v 18:00 hodin.

Parkování v průběhu trhů    

Parkování bude opět zajištěno na parkovištích P+R I a P+R II., kde bude zachována cena 20 Kč/ den. Dále bude opět zřízeno mimořádné parkoviště na louce na Závodí U Štiky. Toto parkoviště bude bez poplatků. Parkování bude umožněno i v kempu Na Hrázi a k dispozici budou zpoplatněná berounská parkoviště např. parkovací dům U Černého koně.

Veškeré informace najdou zájemci na www.hrncirsketrhy.cz a www.htberoun.cz.

 

Zdroj a foto:

Město Beroun


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25989 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20343 KB. | 19.06.2024 - 06:35:46