Problémy s parkováním chce vedení města Česká Lípa řešit koncepčně


DSC02935
0 0 votes
Hodnocení článku

Problém s parkováním řeší všechna větší města v republice, Českou Lípu nevyjímaje. Sídliště i rodinné domy nejsou koncipované na množství aut, které se v současné době pohybují na silnicích. Českolipská radnice chce tento palčivý problém řešit koncepčně a systematicky a k tomu potřebuje přesně zmapovat situaci s parkováním v jednotlivých lokalitách ve městě. Nechá si proto zpracovat analýzu parkovacích potřeb.  „Analýza nám poskytne objektivní pohled na věc, pojmenuje hlavní problémová místa, stanoví, které lokality by se měly řešit jako první, protože je zde problém s parkováním nejpalčivější. Můžeme si myslet, že odpovědi na tyto otázky jsou jasné, že každý ví, kde je největší problém s parkováním v České Lípě. Než se ale pustíme do plánování změn, opatření a investic, je dobré mít tyto domněnky odborně podložené, protože budování nových parkovišť a parkovacích domů není levná záležitost. Chceme mít navíc jistotu, že přijatá opatření v lokalitě opravdu zafungují,“ uvedl místostarosta České Lípy Martin Brož.

Předmětem zakázky je pasport parkovacích stání, stanovení parkovacích potřeb, identifikace hlavních problémů s odstavováním vozidel ve městě a návrh opatření ke zlepšení. V rámci zakázky by firma navíc měla doporučit lokality, které jsou vhodné pro výstavbu nadzemních parkovacích domů.

„Parkovací domy se v České Lípě diskutovaly již několikrát, zejména v souvislosti se sídlišti, kde je vhodných lokalit pro vybudování nových parkovišť opravdu málo. Naposledy se téma parkovacího domu řešilo například v souvislosti s revitalizací otočky v Dlouhé ulici na sídlišti Špičák. Nechali jsme si v letošním roce vypracovat srovnávací studii, která doporučila nejvhodnější místo pro vybudování parkovacího domu v této části sídliště. Výsledky studie chceme na podzim projednat s místními obyvateli na veřejném setkání,“ doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Zdroj: Město Česká Lípa

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,96388 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20485 KB. | 22.05.2024 - 06:04:45