Firma TEDOM a.s. končí s výrobou autobusů


0 0 votes
Hodnocení článku

(18:40) Firma, která vyráběla autobusy na plynový pohon,  ohlásila konec výroby autobusů k 10. lednu 2012. Zákazníkům z řad dopravních podniků  a autobusových dopravců bude firma poskytovat plnou servisní podporu  a dodávky náhradních dílů nejméně 10 let. Ke konci výroby došla především snížením zájmu o dodávky nových autobusů.

Firma TEDOM s.r.o byla založena v roce 1991 v Třebíči a hlavním oborem činnosti byl vývoj,výroba a prodej kogeneračních jednotek na bázi pístových, zejména plynových spalovacích motorů. V červnu 2003 se TEDOM rozrostl o jabloneckou motorárnu. V roce 2004 koupila firma licenci na výrobu autobusů od italské firmy Mauri a následovalo období výroby autobusů. Jednalo se také o autobusy na plynový pohon. Zájem o tato vozidla však byl nízký a začátkem letošního roku ukončila firma jejich výrobou.

 Ačkoliv se o vozidlech na alternativní pohon hovoří už několik let, je zřejmé, že poptávka po vozidlech na CNG pohon je nízká. Dopravní podniky obnovují svůj vozový park postupně a volí jen  několik málo vozů na alternativní pohon. Aktuálním příkladem je výběrové řízení vyhlášené Dopravním podnikem Jihlava na   1 autobus o délce12 metrů na pohon CHG a 2 miniautobusy o délce 8,5 metrů na pohon CNG.

Vypadá to, že si provozovatelé začínají autobusy na CNG testovat v provozu a čekají na výsledky. Obnova vozového parku také stojí velké finanční prostředky, které v současné době městům chybí. Pro výrobce to znamená dlouhou dobu čekání na zákazníka a boj o přežití.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27888 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20330 KB. | 24.04.2024 - 18:27:51