V centru Prahy byla zprovozněna veřejná stanice CNG


IMG 8444 300x225
0 0 votes
Hodnocení článku

Čerpací stanice CNG v Praze 3, ulice U Rajské zahrady

Společnost Bonett Gas Investment ve spolupráci s firmou ČEPRO otevřela dne 20.června 2012 do testovacího provozu plnicí stanici zemního plynu (CNG) na čerpací stanici EuroOil v ulici U Rajské zahrady v Praze 3. Čerpací stanice je dobře dostupná motoristům projíždějícím po magistrále centrem hlavního města.  Nově otevřená plnicí stanice je motoristické veřejnosti k dispozici 24 hodin denně, řidiči za odebraný plyn mohou provádět úhrady bankovními kartami, CNG kartami i pomocí hotovosti prostřednictvím platebního automatu.

Nová plnicí stanice CNG na Praze 3 je součástí sítě BONETT EUROGAS a je koncipována tak, aby v budoucnu umožňovala mnohonásobné navýšení plnicí kapacity, v závislosti na očekávaném nárůstu počtu zákazníků. Motoristé mají k dispozici jeden výdejní stojan CNG, který díky průtoku až 50 kg/min. naplní tlakové nádrže osobních či dodávkových vozidel během několika minut. Současně si motoristé v rámci areálu čerpací stanice mohou doplnit i klasické pohonné hmoty. Pozemek pro vybudování plnící stanice je pronajatý na dobu 15 let od Technické správy komunikací hl. města Prahy. 

„Počet vozidel jezdících na stlačený zemní plyn neustále roste, tomuto trendu je nutné přizpůsobovat i infrastrukturu a zvyšovat počet plnicích stanic. Tato, v pořadí 39. veřejná CNG stanice v ČR, se nachází na strategickém místě v centru Prahy, a to pouze kilometr od Václavského náměstí. Očekáváme proto zvýšený zájem nejen ze strany domácí motoristické veřejnosti, ale i zahraničních návštěvníků Prahy,“  říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

 „V posledním období zaznamenáváme u motoristů zvyšující se poptávku po alternativních palivech. Chceme zákazníkům vyjít vstříc, rozhodli jsme se sortiment paliv v naší síti rozšiřovat, a proto spolupráci se společností Bonett Gas Investment vítáme,“ říká Jana Orlíková, ředitelka sítě čerpacích stanic EuroOil. Síť EuroOil je největší českou sítí čerpacích stanic. V současné době disponuje 191 čerpacími stanicemi   po celém území České republiky, což ji řadí na třetí místo v počtu čerpacích stanic a čtvrté místo podle objemu prodaných pohonných hmot.

 Síť EUROGAS CNG provozovaná skupinou BONETT se otevřením stanice U Rajské zahrady stává druhou nejpočetnější v České republice. V roce 2012 plánuje BONETT otevření dalších 5 až 7 nových plnicích stanic CNG. BONETT plnicí stanice CNG jsou spojeny se špičkovou technologií s až pětiletou zárukou, nadstandardními službami a non-stop servisem včetně nepřetržitého dispečinku. V Praze jsou už v provozu plnící stanice v Praze 4, 6 a v areálu Pražských služeb. Pražské služby mají také ve svém vozovém parku 35 svozových vozů na CNG. Společnost BONETT Gas Investment realizovala několik projektů ve spolupráci s provozovateli městské hromadné dopravy v ČR i na Slovensku. Autobusy s pohonem na CNG jezdí v Jihlavě, Táboře, Banské Bystřici a v Trnavě. CNG umožňuje výrazné úspory na provoz vozidel v přepočtu na 1 km.

 

Více informací o skupině BONETT naleznete na adrese: www.bonett.cz

Informace o společnosti ČEPRO najdete na adrese: www.ceproas.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21452 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20380 KB. | 25.07.2024 - 02:30:53