Zahájená stavby nové stanice hasičů na letišti v Karlových Varech se posouvá do roku 2016


​Důvodem je opakování výběrového řízení na dodavatele. Výsledky původní soutěže krajská rada zrušila, protože vítězná firma Jurica s nabídkovou cenou 26,6 milionu korun nakonec odmítla podepsat smlouvu a v pořadí druhý Metrostav byl už téměř o 3 miliony korun dražší.  Krajští radní se na mimořádném zasedání dne 17.12.2015 vypořádali s námitkou Metrostavu, kterému vadil způsob a nedostatečné odůvodnění zrušení soutěže. Radní ukončení soutěže potvrdili a své původní rozhodnutí doplnili o podrobnější vysvětlení.

​ „Cenový rozdíl mezi vítězem a druhým uchazečem činil bezmála deset procent hodnoty zakázky. Kvůli hospodárnému nakládání s finančními prostředky jsme se proto rozhodli zadávací řízení zrušit a vypsat nové, jehož jediným kritériem bude opět nejnižší cena. Očekáváme, že v opakované soutěži dosáhneme výhodnějších podmínek, než kdybychom uzavřeli smlouvu s druhým v pořadí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Posun zahájení stavby nepředstavuje zásadní problém, protože karlovarské letiště leží v nadmořské výšce 600 metrů a práce na stavbě budou moci být zahájeny až na jaře příštího roku.

Nová budova hasičské záchranné stanice nahradí starou nevyhovující. Objekt budou tvořit garáže, administrativní část a místnost operačního střediska s výhledem na vzletovou a přistávací dráhu. S financováním pomůže Karlovarský kraj částkou 14,1 milionu korun, zbytek pokryje krajská společnost Letiště Karlovy Vary z našetřeného zisku z uplynulých let.

Zdroj: KV K


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,53572 s | počet dotazů: 201 | paměť: 19967 KB. | 25.06.2024 - 23:12:51