V příštím roce bude pokračovat proces integrace veřejné dopravy Středočeského kraje a Hlavního města Prahy


Rada Středočeského kraje na dnešním jednání schválila dokument s názvem „Integrace veřejné dopravy v Praze a Středočeském kraji – II. Etapa“, který obsahuje návrh základních parametrů společného Integrovaného dopravního systému (IDS). Druhá etapa integračního dokumentu je nyní schválena dopravními výbory i radami jak Středočeského kraje, tak i Hlavního města Prahy. Základní princip IDS zní jednoduše a zároveň atraktivně pro cestující:  1 jízdenka, 1 jízdní řád, 1 tarif. „Hlavním cílem společného IDS Prahy a Středočeského kraje je zlepšení systému veřejné hromadné dopravy. Užitek z integrace budou mít především cestující z obou krajů. Nesporné výhody propojení pražské a středočeské dopravy přinese též objednavatelům a dopravcům. Jeden společný organizátor dopravy bude přehledný pro všechny,“ zdůraznil hejtman Miloš Petera.

Krajská rada dále doporučuje zorganizovat zasedání řídící rady nového společného IDS Středočeského kraje a Prahy, která by se měla podílet na přípravě vytvoření  společného organizátora  IDS Prahy a Středočeského kraje.

Rada Středočeského kraje také na jednání dne 21. 12. 2015 schválila další konkrétní kroky k integraci pražské a středočeské veřejné dopravy tím, že odsouhlasila návrh na dokončení plné integrace železniční dopravy do Pražské integrované dopravy na tratích s částečnou integrací a integrace obce Velký Borek.

V tomto okamžiku zbývá proces plné integrace dokončit na těchto traťových úsecích zařazených do PID:

012 Pečky – Kouřim

090 Kralupy nad Vltavou – Vraňany

093 Kladno-Dubí – Kralupy nad Vltavou

120 Kladno-Rozdělov – Kamenné Žehrovice

170 Beroun – Králův Dvůr-Popovice

172 Zadní Třebaň – Všeradice

173 Nučice zastávka – Beroun (úsek Beroun-Závodí – Beroun též trať 174)

210 Davle – Čerčany a Měchenice – Dobříš

212 Čerčany – Sázava-Černé Budy

Na základě rozhodnutí rady Středočeského kraje budou výše uvedené tratě a obec Velký Borek integrovány do systému veřejné dopravy od 1. února 2016.

Zdroj: Středočeský kraj

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26320 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20109 KB. | 16.07.2024 - 05:46:07