Více než měsíc je v provozu nová vlaková zastávka Praha-Rajská zahrada


0 0 votes
Hodnocení článku

Od neděle 10. prosince 2023 začaly vlaky linek S2, S3, S9, S22 a S34 zastavovat v nové železniční zastávce Praha-Rajská zahrada. S okolím je  bezbariérově přístupná zastávka propojena novou pěší lávkou, v rámci které se testuje i nový systém statické navigace v rámci projektu Čitelná Praha. Vůbec poprvé zde zkouší  nové prosvětlené nosiče, které by se v budoucnu měly objevit také v pražském metru. Zbývající část pěší lávky, která naváže na nově otevřenou nad nástupišti a napojí zastávku na sídliště Černý Most a stanici metra, by měla být dokončena během 1. čtvrtletí 2024.

Vlaky zde zastavují ve špičkách všedních dnů v souhrnném intervalu 10-15 minut, mimo špičky a o víkendu 15-30 minut. Jízdní dobou 13 minut vlaky směle konkurují metru, jehož jízdní doba mezi Rajskou zahradou a Náměstím Republiky je o 3 minuty delší. Nová pěší lávka významně usnadní přístup místním obyvatelům oblasti Hutě jak od vlaku, tak i od stanice metra Rajská zahrada. Vzhledem k pokračující výstavbě druhé části lávky nad Chlumeckou ulicí s předpokladem zprovoznění během 1. čtvrtletí 2024 je dočasně nutné použít pro přístup ke stanici metra a do sídliště Černý Most stávajícího podchodu pod Chlumeckou ulicí.

Cestující tu čeká trojice novinek: lávka, jednotný navigační systém i nosiče, které jsou jeho nedílnou součástí. Na lávce navádí cestující k jednotlivým nástupištím, výtahům i východům pilotní verze navigačního systému Čitelná Praha. Pro jednotlivé směrové tabule jsou zde poprvé použity také prototypy prosvětlených nosičů, které plánujeme otestovat v drobných modifikacích pro interiérové použití také ve stanici metra Palmovka.

 

 

 

 

Zdroj:

Pražská integrovaná doprava

Foto:

B.Blanka, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Ta propadlá dlažba před hranou lávky vypovídá o kvalitě provedené práce.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,50520 s | počet dotazů: 220 | paměť: 20441 KB. | 18.07.2024 - 21:27:39